8 vjeçari erdhi për pushime te daja i tij, ai e përdhunoi

Zëri qytetar

Shembull i keq: Punojnë në Emergjencën e Mitrovicës, por këto infermiere nuk vendosin maska

Pandemia me virusin COVID po vazhdon në vendin tonë, anipse tani paraqitet situatë pak më e qetë, shkruan Jepi...

Pas incidenteve në shkolla, Policia e Kosovës po kujdeset për sigurinë në gjimnazin “Frang...

Në gjimnazin "Frang Bardhi" në Mitrovicë, kohëve të fundit janë shtuar problemet dhe rrahjet mes nxënësve. "Jepi zë", ka raportuar...

Tollovi dhe kaos i madh tek QKMF në Mitrovicë, vetura me targa nga Serbia...

Kaosi urbanistik në Mitrovicë po vazhdon sikur ditëve të tjera nga komunikacioni i ngulfatur. Rruga me shumë probleme në...

Mbyllja e trotuarit në Bair po ua rrezikon jetën nxënësve dhe banorëve të lagjes

Rruga pranë Gjimnazit "Frang Bardhi" në drejtim të shkollës "Musa Hoti" ka edhe pjesën e trotuarit që shfrytëzohet nga...

Skandaloze: Uji në Mitrovicë del si puding

Reshjet e shiut si duket kanë trazuar ujërat e pijshëm, pasi dukshëm janë më të ndotur. Ujë që më shumë...

Një tjetër rast përdhunimi ka tronditur këtë herë Beratin, ku daja ka abuzuar seksualisht ndaj nipit të tij vetëm 8 vjeç.

Ka qenë vetë fëmija, që i shoqëruar nga nëna e tij ka mbërritur në Drejtorinë e Policisë Berat 2 javë më parë dhe në prani të oficerit të policisë gjyqësore e psikologëve ka deklaruar se daja e ka përdhunuar.

Sipas fëmijës, abuzimi ka ndodhur rreth një muaj më parë në shtëpinë e dajës në Prizren, ku kishte shkuar disa ditë me nënën për pushime. Pas denoncimit, policia njofton se është kryer vizita mjeko-ligjore e të miturit, që konfirmon përdhunimin.

B. K u shpall në kërkim nga policia. Duke mos qenë në dijeni të denoncimit, ai ishte nisur sot për në Shqipëri, për të takuar motrën që prej vitesh është martuar në Berat dhe jeton me bashkëshortin dhe djalin 8-vjeç.

45-vjeçari, të cilit i ishte caktuar masa e sigurisë “arrest me burg” në mungesë u ndalua këtë të enjte.

Burime pranë hetimit bëjnë me dije se daja e fëmijës ka filluar afrimitetin me të rreth 1-vit më parë, kur për shkak të një konflikti pronësie që motra kishte me komshiun e saj, ai qëndronte shpesh aty.

Konflikti i motrës me komshiun në muajin gusht 2020 degjeneroi atëherë deri në ushtrimin e dhunës mes dy palëve. Kosovari u dënua asokohe me 4-muaj burg pasi u akuzua për plagosjen me mjete të forta të djalit të komshiut që zihej me familjen e motrës.

Pika kufitare e Morinës ishte njoftuar për kalimin e tij ditën e sotme, pasi ka qënë pikërisht motra e tij ajo që ka referuar në polici se vëllai i saj do të vinte në vendin tonë./top channel

Të fundit

E FUNDIT: Dështojnë negociatat, LDK-ja refuzon koalicionin me PDK-në

Lidhja Demokratike e Kosovës në Mitrovicë dhe kryetari Bedri Hamza, nuk kanë arritur marrëveshje koalicioni. Kështu mëson "Jepi zë" nga burime të sigurta brenda LDK-së,...

Dalin rezultatet e kandidatëve për rekrut të FSK-së

Ministria e Mbrojtjes ka publikuar rezultatet testit fizik të kandidatëve për rekrut në FSK, që është mbajtur më 6 dhjetor. Kjo ministri njofton se kandidatët...

Lajme të tjera