30 ditë paraburgim për ish-kryeshefin e Trepçës, Rafet Ibishin

Zëri qytetar

Shembull i keq: Punojnë në Emergjencën e Mitrovicës, por këto infermiere nuk vendosin maska

Pandemia me virusin COVID po vazhdon në vendin tonë, anipse tani paraqitet situatë pak më e qetë, shkruan Jepi...

Pas incidenteve në shkolla, Policia e Kosovës po kujdeset për sigurinë në gjimnazin “Frang...

Në gjimnazin "Frang Bardhi" në Mitrovicë, kohëve të fundit janë shtuar problemet dhe rrahjet mes nxënësve. "Jepi zë", ka raportuar...

Tollovi dhe kaos i madh tek QKMF në Mitrovicë, vetura me targa nga Serbia...

Kaosi urbanistik në Mitrovicë po vazhdon sikur ditëve të tjera nga komunikacioni i ngulfatur. Rruga me shumë probleme në...

Mbyllja e trotuarit në Bair po ua rrezikon jetën nxënësve dhe banorëve të lagjes

Rruga pranë Gjimnazit "Frang Bardhi" në drejtim të shkollës "Musa Hoti" ka edhe pjesën e trotuarit që shfrytëzohet nga...

Skandaloze: Uji në Mitrovicë del si puding

Reshjet e shiut si duket kanë trazuar ujërat e pijshëm, pasi dukshëm janë më të ndotur. Ujë që më shumë...

Ish-ushtruesit të detyrës së kryeshefit të Trepçës, Rafet Ibishit i është caktuar masa e paraburgimit prej 30 ditësh nga Gjykata e Mitrovicës.

 

Masa e njëjtë është caktuar edhe katër personave të tjerë të cilët u arrestuan pas incidentit që ndodhi para dy ditësh në objektin e ndërrmarjes “Trepça” në Mitrovicë.

Lajmin ka konfirmuar avokati i Ibishit, Mahmut Halimi.

“Para pak qesteve gjykata ka caktuar 30 ditë paraburgim për secilin nga 5 personat qe janë të dyshuar në këtë rast. Është rast që nuk ka ndodhur me herët ne gjykatat tona, klienti im dyshohet për veprën penale të sulmit ku parashihet burgim deri në një vit dhe ju ka caktua paraburgim një muaj”, tha avokati Halimi për Kallxo. com

Ndryshe, Rafet Ibishi me katër persona të tjerë dyshohet se sulmuan fizikisht u.d. kryeshefin e ri të kësaj ndërmarrjeje, Enis Abdurrahmani dhe drejtorin e Administratës, Besim Haxhiu.

Të fundit

E FUNDIT: Dështojnë negociatat, LDK-ja refuzon koalicionin me PDK-në

Lidhja Demokratike e Kosovës në Mitrovicë dhe kryetari Bedri Hamza, nuk kanë arritur marrëveshje koalicioni. Kështu mëson "Jepi zë" nga burime të sigurta brenda LDK-së,...

Dalin rezultatet e kandidatëve për rekrut të FSK-së

Ministria e Mbrojtjes ka publikuar rezultatet testit fizik të kandidatëve për rekrut në FSK, që është mbajtur më 6 dhjetor. Kjo ministri njofton se kandidatët...

Lajme të tjera