Monthly Archives: October, 2019

Ky është nënoficeri i lartë i FSK-së që vdiq duke kryer testet fizike në Mitrovicë

Një nënoficer i lartë i FSK-së ka vdekur sot gjatë testimeve fizike. "Jepi zë" mëson se ai është Baki Ejupi, rreth 47 vjeç dhe ka vdekur para 1 ore në stadiumin "Adem Jashari", ku po kryheshin testimet. Policia e kanë konfirmuar...

LAJMI I FUNDIT: Vdes një nënoficer i lartë i FSK-së duke kryer testet fizike në Mitrovicë

Një nënoficer i lartë i FSK-së ka vdekur sot gjatë testimeve fizike. "Jepi zë" mëson se ai ishte rreth 47 vjeç dhe ka vdekur para 1 ore në stadiumin "Adem Jashari", ku po kryheshin testimet. Policia e kanë konfirmuar rastin për...

Policia e Mitrovicës fut në “thumb” traktorët

Policia në rajonin e Mitrovicës ka filluar me masa të shtuara të kontrollit të traktorëve dhe makinave bujqësore. Sipas njoftimit, ky plan operativ është filluar me qëllim të ngritjes së nivelit të sigurisë rrugore dhe uljen e aksidenteve. "Marrë parasysh sezonin...

PZAP refuzoi kërkesën e LVV për votat e diasporës, reagon LVV

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar pas vendimit të PZAP për mosnumërimin e votave të diasporës që kanë mbërritur me vonesë në Kosovë. Në një reagim për media LVV thotë se do të apelojnë në Gjykatën Supreme vendimin e PZAP-së për mosnumërimin...

Edhe Valdete Idrizi arrin të bëhet deputete

Kandidatja e PDK-së për deputete nga Mitrovica, Valdete Idrizi, ka arritur të sigurojë votat e nevojshme për të siguruar një vend në Kuvend. Sipas listave të publikuara, mësohet se aty ishte një garë shumë e ashpër, sidomos tek gratë. Mirëpo, Idrizi...

Përmbyset rezultati në Mitrovicë: Vetëvendosje del e para, ja sa vota mori më shumë se PDK

Rezultatet finale të zgjedhjeve të parakohshme të 6 tetorit ende nuk janë publikuar nga KQZ, ngase ka mbetur edhe pak punë deri në numërimin total të tyre, shkruan gazeta online veriu.info. Këto palë zgjedhje befasoi numri i madh i votave...

Inspektorati e mbyll LUX MALL-in në ora 12:00 pas raportimit të Jepi Zë

Qendra Tregtare LUX MALL nuk kishte respektuar vendimin e Komunës për t’u mbyllur në orën 11:00 këtë të diel, duke punuar edhe pas kësaj ore. Mirëpo, diku në orën 12:00 në dyqanet e tyre është dukur Inspektorati i Komunës, të...

LUX MALL nuk e “format” Komunën, punon edhe sot me “izën” nga lart

Qendra Tregtare LUX MALL nuk po duket se e ka problem vendimin e Komunës së Mitrovicës. Ajo ka qëndruar e hapur edhe sot pas orës 11:00, gjë që është në kundërshtim me vendimin. "Jepi zë" ka konfirmuar se qendra është e...

LDK-ja dështon në Mitrovicë, asnjë deputet nga ky qytet

Dega e LDK-së në Mitrovicë ka pësuar një debakël në zgjedhjet e 6 tetorit, pasi nuk ka arritur ta dërgojë asnjë deputet. Sipas listave të siguruara nga “Jepi zë”, 5 kandidatët nga Mitrovica kanë dështuar. Sidoqoftë, më i votuari nga pesë...

LUX MALL nuk e “format” Komunën, punon edhe sot me “izën” nga lart

Qendra Tregtare LUX MALL nuk po duket se e ka problem vendimin e Komunës së Mitrovicës. Ajo ka qëndruar e hapur edhe sot pas orës 11:00, gjë që është në kundërshtim me vendimin. "Jepi zë" ka konfirmuar se qendra është e...
- Advertisement -

Latest News

- Advertisement -

Kosovarja nën 16 vjeç lind fëmijë në QKUK, babai iku

Në repartin e Gjinekologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës ka lindur një vajzë nën 16 vjeç. Sipas raportit të Policisë e mitura është nga...