14-vjeçari kosovar që vdiq mbrëmë në vetaksident po voziste veturën

Zëri qytetar

E FUNDIT: Më në fund, po mbulohen gropat që ua “shkurtuan ymrin” mitrovicasve

Rruga e Kovaçëve ishte shndërruar në një rrugë tmerri për shoferët, pasi ishin krijuar shumë gropa të mëdha. Mirëpo, sot...

Mitrovicasi shkon për të ngrënë ushqim në kafiterinë e njohur, shokohet nga insekti që...

Një qytetar ka shkur të ushqehet në një nga lokalet ku përgatitet ushqim i shpejtë në rrugën "Mbretëresha Teutë". Ai...

Humb një qytetar, familja kërkon ndihmën e qytetarëve

Ardit Kadri Gashi nga Klina, që nga mëngjesi i ditës së djeshme ka dalur nga shtëpia, dhe nuk është...

ShFMU “Skënderbeu” në Vaganicë, probleme me ndërrimin e shpeshtë të mësueseve

“Jepi zë” ka raportuar sot shqetësimin e prindërve të nxënësve të shkollës “Fazli Grajqevci” në Shipol. Ata nuk po i...

Edhe ato pak parkingje në Mitrovicë, Komuna po ua jep kompanive private të taksive

Mitrovica është një nga qytetet që vuan nga mungesa e parkingjeve, pasi ka shumë pak. Edhe ato që shfrytëzohen si...

14-vjeçari i cili vdiq dje në një vetaksident në Suharekë ishte vet drejtues i veturës.

Ai ishte në veturë bashkë me dy persona të tjerë, ku njëri prej tyre pësoi lëndime të rënda e që ishte po ashtu i moshës së mitur.

Vetaksidenti ndodhi pas rrokullisjes me veturë në mes të fshatit Grikoc dhe Sallagrazhdë. Viktima dhe të lënduarit ishin nga fshati Grikoc.

Sipas ligjeve në fuqi të Kosovës, drejtimi i veturës nuk lejohet për personat nën 18-vjeç dhe pa qenë të pajisur me lejen adekuate.

Të fundit

Lajme të tjera