Zbulohet lista me 8 kandidatët më të votuar të LDK-së në Mitrovicë

Zëri qytetar

“A guxon ky në Finlandë kështu?”, qytetari i reagon mërgimtarit që parkoi në rrugë...

Një qytetar mitrovicas është irrituar me një mërgimtar nga Finlanda, i cili kishte bllokuar tërësisht rrugën në qendër të...

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Jepi zë ka arritur ta sigurojë listën e kandidatëve më të votuar nga radhët e LDK-së në Mitrovicë.

Listës i prinë kandidatja për kryeminister Vjosa Osmani me 5933 vota, pas zonjës Osmani renditet kryetari i degës së LDK-së në Mitrovicë Safet Kamberi me 3453vota.

Lista e më të votuarëve të LDK-së në Mitrovicë vazhdohet me kandidaten Flutura Kamberi e cila ka arritur të marrë 2932 vota.

Në vendin e katërt renditet Faton Peci me 2775 vota ndërsa kandidati Fahri Uka ka arritur të fitojë 2500 vota.

Doktori nga Mitrovica Kujtim Prekazi ka marrë 1692vota.
Përvç gjashtë kandidatëve nga Mitrovica, në mesin e tetë më të votuarit kanë hyrë edhe Lumnir Abdixhiku me 916 vota dhe Kujtim Shala 883

- Reklama -

Të fundit

Lajme të tjera