Vushtrriasi deshi të “fluturoi”: Në zonën 40 voziti 124km/h, dënohet me 500 euro dhe i merret patentë shoferi për një vit

Zëri qytetar

E FUNDIT: Më në fund, po mbulohen gropat që ua “shkurtuan ymrin” mitrovicasve

Rruga e Kovaçëve ishte shndërruar në një rrugë tmerri për shoferët, pasi ishin krijuar shumë gropa të mëdha. Mirëpo, sot...

Mitrovicasi shkon për të ngrënë ushqim në kafiterinë e njohur, shokohet nga insekti që...

Një qytetar ka shkur të ushqehet në një nga lokalet ku përgatitet ushqim i shpejtë në rrugën "Mbretëresha Teutë". Ai...

Humb një qytetar, familja kërkon ndihmën e qytetarëve

Ardit Kadri Gashi nga Klina, që nga mëngjesi i ditës së djeshme ka dalur nga shtëpia, dhe nuk është...

ShFMU “Skënderbeu” në Vaganicë, probleme me ndërrimin e shpeshtë të mësueseve

“Jepi zë” ka raportuar sot shqetësimin e prindërve të nxënësve të shkollës “Fazli Grajqevci” në Shipol. Ata nuk po i...

Edhe ato pak parkingje në Mitrovicë, Komuna po ua jep kompanive private të taksive

Mitrovica është një nga qytetet që vuan nga mungesa e parkingjeve, pasi ka shumë pak. Edhe ato që shfrytëzohen si...

Policia në Mitrovicë njofton se ndaj një ngasësi ka shqiptuar gjobë prej 500 euro, pesë pikë negative si dhe masë mbrojtëse – ndalim i drejtimit të mjetit me veprim motorik për një vit.

Ky dënim u bë jpasi në rrugën nacionale Mitrovicë-Prishtinë, përkatësisht në zonën urbane në Vushtrri, gjatë matjes së shpejtësisë me radar, ka identifikuar ngasësin në fjalë me veturë e cila ishte duke zhvilluar shpejtësi prej 124 kilometrash në orë, në zonën ku kufizimi i shpejtësisë është 40 kilometra në orë.

Policia e Kosovës rikujton se masa ligjore do të vazhdojnë të merren ndaj te gjithë kundërvajtësve të cilët nuk respektojnë rregullat në trafik dhe rrezikojnë sigurinë e pjesëmarrësve në trafikun rrugor.

Të fundit

Lajme të tjera