Vushtrriasi denoncohet nga gruaja pasi e dëboi nga shtëpia, i dyshuari deklaron se ajo po e tradhton dhe iku vet

Zëri qytetar

Skandaloze: U renovua para rreth 1 muaji, por çahet sërish rruga në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë

Për mbi një vit, rruga magjistrale në hyrje të Prishtinës nga Mitrovica kishte devijim, pas një rrëshqitje të madhe...

Ankohet punëtori i Trepçës: Sot më shërbyen narezak që i kishte dalë afati para...

Minatorët e Trepçës shërbehen në një kuzhinë të brendshme, për të cilën në përgjithësi janë të kënaqur me cilësi. Mirëpo...

E FUNDIT: Më në fund, po mbulohen gropat që ua “shkurtuan ymrin” mitrovicasve

Rruga e Kovaçëve ishte shndërruar në një rrugë tmerri për shoferët, pasi ishin krijuar shumë gropa të mëdha. Mirëpo, sot...

Mitrovicasi shkon për të ngrënë ushqim në kafiterinë e njohur, shokohet nga insekti që...

Një qytetar ka shkur të ushqehet në një nga lokalet ku përgatitet ushqim i shpejtë në rrugën "Mbretëresha Teutë". Ai...

Humb një qytetar, familja kërkon ndihmën e qytetarëve

Ardit Kadri Gashi nga Klina, që nga mëngjesi i ditës së djeshme ka dalur nga shtëpia, dhe nuk është...

Numri i rasteve të dhunës në vendin tonë është në rritje çdo ditë e më shumë.

Çdo ditë gra që përjetojnë dhunë nga familjarët e tyre, kryesisht bashkëshortët, kërkojnë ndihmën e Policisë për të marrë mbrojtje dhe për të zgjidhur problemet.

Një rast i tillë është raportuar në qytetin e Vushtrrisë, ku një grua ka deklaruar se bashkëshorti i saj vazhdimisht ushtron dhunë psikike ndaj saj dhe e ka dëbuar nga shtëpia.

Sinjali mëson se ajo bashkë me djalin e saj 19-vjeçar i cili është me sindrom Down, tashmë janë duke jetuar në Prishtinë, teksa Policia është vënë në veprim që të arrestojnë të dyshuarin për dhunë në familje.

I dyshuari është intervistuar, ku para hetuesve policorë ka deklaruar se bashkëshortja e tij është larguar vetë nga shtëpia bashkë me djalin dhe që atëherë nuk di asgjë për ta. Ai ka thënë se ka pasur probleme me gruan e tij për shkak të dyshimeve se kjo e fundit është duke e tradhtuar.

62-vjeçari ka pranuar në Polici se posedon edhe armë zjarri me karikator e fishekë dhe të njëjtën do ta dorëzojë vullnetarisht. Arma është konfiksuar, ndërsa ndaj të dyshuarit janë iniciuar dy raste për ‘Dhunë në familje’ dhe ‘Mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armës’.

Të fundit

Mjekja serbe vritet brutalisht nga i biri, u godit në trup e në kokë

Në faqen zyrtare të Shtëpisë Shëndetësore Bijeljina është publikuar një mesazh tronditës me rastin e vdekjes së një kolegeje. “E dashura jonë doktoreshë Dobrinka do...

Lajme të tjera