Vëllëzërit Muja armiq në politikë, Gazmendi e pëlqen komentin ku Armendi quhet “i poshtër”

Zëri qytetar

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Mërgimtari pranon se parkoi veturën keq: U kërkon falje qytetarëve, por ofendon “Jepi zë”

Sot në mëngjes në adresë të Jepi zë, një qytetar raportoi se një veturë kishte bllokuar rrugën për qarkullimin...

Toka gati ta “përpijë” asfaltin në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, bllokohet një korsi

Një pjesë e rrugës me katër korsi në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, është bllokuar që prej disa ditësh. Arsye për këtë, është...

Banorët e Kçiqit tregojnë pasojat që po sjell gurëthyesi, “masakrohet” rruga e krojet mbesin...

Banorët e Kçiqit nuk po ndalen së raportuari, siç thonë ata, dëmet që po sjell gurëthyesi i vendosur në...

Lakra e speca për turrshi me veturë të shtetit, zyrtari kapet në Smrekonicë

Një veturë e shtetit ishte mbushur me speca e lakra në këtë kohë kur bëhen turrshitë. Një lexues i "Jepi...

I sapoaderuari në Lëvizjen Vetëvendosje, Armend Muja, në kohën kur ishte analist politik, kishte shkruar një status në të cilin thoshte se është lajm i mirë se zgjedhjet në Amerikë i fitoi Joe Biden dhe Grenell nuk do të jetë emisar. Këtu shtonte edhe se Thaçi nuk do të jetë pjesë e politikës.


Muja këto komente i kishte bërë përmes një statusi në Facebook dy ditë pas arrestimit të ish-Presidentit Thaçi, shkruan Express.

“Biden, President i SHBA’së: Siç pritej, Joe Biden President. Lajm i mirë për botën e Kosovën. Çështja e Kosovës nuk është e hapur më, ajo është e mbyllur, Grenell kurrë më emisar. Këto ditë ishin të hidhura për Qeverinë Hoti. Dy nga hisedarët kryesor të saj – hohstapleri Grenell dhe ish-Presidenti Thaçi nuk janë në skenë”, kishte shkruar Muja.

Në statusin e Mujës kishte komentuar një qytetar i cili thoshte se duhet të jesh shumë i poshtër për të iu gëzuar faktit se një shqiptar po gjykohet për krime të pretenduara të luftës.

“Shumë bre i poshtër duhet me qenë me ju gëzu faktit që një shqiptar po gjykohet për krime të pretenduara të luftës! Ti po mendon që edhe këta janë duke u akuzuar si ti për korrupsion”, kishte komentuar ai.

Ndërkaq këtë koment të qytetarit e ka pëlqyer vëllai i Armend Mujës, Gazmend Muja, shkruan Express.

Vëllezërit Muja kanë bindje të ndryshme politike. Gazmend Muja është me PDK’në, ndërkaq Armend Muja ka aderuar në VV.

Gazmend Muja ishte zgjedhur asamblist i PDK-së në vitin 2013 në Kuvendin Komunal të Mitrovicës, por më pas dha dorëheqje për t’iu bashkuar PDK-së. Ndërkaq, në zgjedhjet e 2017 ai nuk arriti të sigurojë votat dhe u rehatua si staf politik i ish-ministres nga PDK’ja, Dhurata Hoxha.

Ndërkaq Armendi deri më tani ka qenë analist politik.

- Advertisement -

Të fundit

15 vjeçari nga Gjermania, që punoi në zyrën e Merkel, anëtarësohet në LDK

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka mirëpritur 15 vjeçarin nga Gjermania, Leonard Mulaku. Kryetari Mustafa i uroi mirëseardhje Leonardit i...

Nisi perioda e re me kërcënimin e vjetër të SBASHK: 100 euro shtesa ose grevë

Sot ka nisur gjysmëvjetori i dytë për të gjithë nxënësit në territorin e Kosovës. Ndërsa Sindikata e Bashkuar Arsimit Shkencës dhe Kulturës, po paralajmëron...

E rëndë: Kosovarin 15 vjeç e therin me thikë, vdes në vend

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në lagjen “Bajram Curri” të Prizrenit, ku ka mbetur i vdekur një 15-vjeçar. Disa të mitur,...

Shpërthen muri i Trepçës, pellgu i mbetjeve industriale përfundon në lumin Ibër

Një pjesë e pellgut të mbetjeve industriale të Trepçës në Leposaviq u derdh në lumin Ibër dje vonë kur një pjesë e murit që...

Vushtrriasi Menduh Abazi, aderimi i PDK-së që u prit me më së shumti përkrahje

Partia Demokratike e Kosovës, ka prezantuar si prurje të reja shumë figura të njohura, të cilat u pritën nga kandidati për kryeministër, Enver Hoxhaj. Mirëpo...

Lajme të tjera