Vazhdon gjendja alarmuese, një i vdekur dhe mbi 2700 të infektuar vetëm sot

Publikuar më:

Numër rekord i rasteve me koronavirus janë konfirmuar sot në Kosovë.

Ministria e e Shëndetësisë njofton për një tē vdekur dhe 2.708 të infektuar në 24 orët e fundit.

Këto shifra kanë dalë nga 10.833 mostra sa janë testuar gjithsej.

Ministria e Shëndetësisë njofton edhe për 202 të shëruar në 24 orët e fundit.

Dje janë dhënë 4731 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Aktualisht, numri i rasteve aktive është 9771

JU REKOMANDOJMË