Ushtria e Kosovës me profesionalizëm dhe paisje moderne po vazhdon kërkimet

Zëri qytetar

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Mërgimtari pranon se parkoi veturën keq: U kërkon falje qytetarëve, por ofendon “Jepi zë”

Sot në mëngjes në adresë të Jepi zë, një qytetar raportoi se një veturë kishte bllokuar rrugën për qarkullimin...

Toka gati ta “përpijë” asfaltin në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, bllokohet një korsi

Një pjesë e rrugës me katër korsi në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, është bllokuar që prej disa ditësh. Arsye për këtë, është...

Banorët e Kçiqit tregojnë pasojat që po sjell gurëthyesi, “masakrohet” rruga e krojet mbesin...

Banorët e Kçiqit nuk po ndalen së raportuari, siç thonë ata, dëmet që po sjell gurëthyesi i vendosur në...

Njësitet e FSK-së po vazhdojnë operacionet e kërkim-shpëtimit me të gjitha kapacitetet, në zonat e goditura nga tërmeti në Shqipëri!

FSK është duke përdor ekipen e qenëve K9 poashtu edhe pasije moderne të kërkim-shpëtimit.

Ndryshe FSK ka përvojen dhe qendrën e shkollimit për kërkim-shpëtim, në këtë shkollë mësimet vijojnë edhe ushtarak nga Ushtritë Rajonale, me theks të veçant ushtarë nga Ushtria Shqiptare.

Gjatë ditës është raportuar se FSK ka arritur të gjejë tre persona të cilët ishin nën gërmadha.

Krenar me Ushtrinë e Kosovës
????

- Advertisement -

Të fundit

COVID-i s’ka të ndalur në Mitrovicë, 33 raste të reja

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private...

Lajme të tjera