Tragjedi në plazhin e madh të Ulqinit, mbytet një 12 vjeçar

Zëri qytetar

E FUNDIT: Më në fund, po mbulohen gropat që ua “shkurtuan ymrin” mitrovicasve

Rruga e Kovaçëve ishte shndërruar në një rrugë tmerri për shoferët, pasi ishin krijuar shumë gropa të mëdha. Mirëpo, sot...

Mitrovicasi shkon për të ngrënë ushqim në kafiterinë e njohur, shokohet nga insekti që...

Një qytetar ka shkur të ushqehet në një nga lokalet ku përgatitet ushqim i shpejtë në rrugën "Mbretëresha Teutë". Ai...

Humb një qytetar, familja kërkon ndihmën e qytetarëve

Ardit Kadri Gashi nga Klina, që nga mëngjesi i ditës së djeshme ka dalur nga shtëpia, dhe nuk është...

ShFMU “Skënderbeu” në Vaganicë, probleme me ndërrimin e shpeshtë të mësueseve

“Jepi zë” ka raportuar sot shqetësimin e prindërve të nxënësve të shkollës “Fazli Grajqevci” në Shipol. Ata nuk po i...

Edhe ato pak parkingje në Mitrovicë, Komuna po ua jep kompanive private të taksive

Mitrovica është një nga qytetet që vuan nga mungesa e parkingjeve, pasi ka shumë pak. Edhe ato që shfrytëzohen si...

Një djalë 12-vjeçar nga Prizreni është mbytur të mërkurën më 3 gusht në plazhin e madh në Ulqin, raporton  mediumi malazez Vijesti.

Ekipi mjekësor i urgjencës kishin tentuar ta shpëtojnë, por pa ndonjë rezultat, transmeton Reporteri.net.

Rasti i kishte kaluar Prokurorisë së Lartë të Shtetit në Podgoricë, e cila ka urdhëruar kryerjen e autopsisë së trupit.

Autopsia tregoi se 12 vjeçari vdiq nga mbytja.

Sipas “Vijesti”, djali ka ardhur në plazh me vëllain dhe bashkëshorten e tij, por asnjë nga të cekurit nuk e ka vënë re se ai po mbytej.

Ai është nxjerrë në breg nga një turist nga Kosova, i cili ka vërejtur se fëmija në mënyrë të panatyrshme po notonte në ujin e cekët.

Para mbërritjes së ambulancës, shpëtimtarët kanë tentuar edhe reanimacionin, por pa sukses.

Të fundit

E rrezikshme: Shembet “Dudi Kërrshi”, bllokohet rruga

Rruga magjistrale Mitrovicë -Zveçan është bllokuar për qarkullim. Kjo nga ndodhur nga shembja kërshit të Dudës, me ç’rast shumë gurë kanë rënë në rrugën e...

Lajme të tjera