Snajperisti i UÇK-së ndihet i kërcënuar, paditë VV-në dhe Guxo-n

Zëri qytetar

E FUNDIT: Më në fund, po mbulohen gropat që ua “shkurtuan ymrin” mitrovicasve

Rruga e Kovaçëve ishte shndërruar në një rrugë tmerri për shoferët, pasi ishin krijuar shumë gropa të mëdha. Mirëpo, sot...

Mitrovicasi shkon për të ngrënë ushqim në kafiterinë e njohur, shokohet nga insekti që...

Një qytetar ka shkur të ushqehet në një nga lokalet ku përgatitet ushqim i shpejtë në rrugën "Mbretëresha Teutë". Ai...

Humb një qytetar, familja kërkon ndihmën e qytetarëve

Ardit Kadri Gashi nga Klina, që nga mëngjesi i ditës së djeshme ka dalur nga shtëpia, dhe nuk është...

ShFMU “Skënderbeu” në Vaganicë, probleme me ndërrimin e shpeshtë të mësueseve

“Jepi zë” ka raportuar sot shqetësimin e prindërve të nxënësve të shkollës “Fazli Grajqevci” në Shipol. Ata nuk po i...

Edhe ato pak parkingje në Mitrovicë, Komuna po ua jep kompanive private të taksive

Mitrovica është një nga qytetet që vuan nga mungesa e parkingjeve, pasi ka shumë pak. Edhe ato që shfrytëzohen si...

Snajperisti amerikano-gjerman që vullnetarisht ka luftuar në Koshare në uniformën e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Mike Spath, ka bërë të ditur se do të kallëzojë penalisht partitë politike, Vetëvendosjen dhe Listën Guxo.

Spath thotë se këtij kallëzimi i paraprinë kultura, qasja intolerante që këto parti kanë dhe kërcënimet e vazhdueshme që ai po pranon nga ‘militantët’ e këtyre dy partive politike.

“Në këtë kohë jam duke plotësuar padi penale dhe civile kundër udhëheqjes së partive politike, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lista Guxo”.

“Është e njohur në të gjithë Institucionet Ndërkombëtare se çfarë lloj dhune, ngacmimi, shtypjeje nga ato parti politike po vjen nëse nuk do të pajtoheni me kushtet e tyre”.

Spath, mes tjerash, thotë se komentet negative që po merr po i dëmtojnë reputacionin e tij në shoqëri dhe familje.

 

Të fundit

E rrezikshme: Shembet “Dudi Kërrshi”, bllokohet rruga

Rruga magjistrale Mitrovicë -Zveçan është bllokuar për qarkullim. Kjo nga ndodhur nga shembja kërshit të Dudës, me ç’rast shumë gurë kanë rënë në rrugën e...

Lajme të tjera