Rezervoni ujin: Sot do të ketë ndërprerje të furnizimit në Mitrovicë

Zëri qytetar

Shembull i keq: Punojnë në Emergjencën e Mitrovicës, por këto infermiere nuk vendosin maska

Pandemia me virusin COVID po vazhdon në vendin tonë, anipse tani paraqitet situatë pak më e qetë, shkruan Jepi...

Pas incidenteve në shkolla, Policia e Kosovës po kujdeset për sigurinë në gjimnazin “Frang...

Në gjimnazin "Frang Bardhi" në Mitrovicë, kohëve të fundit janë shtuar problemet dhe rrahjet mes nxënësve. "Jepi zë", ka raportuar...

Tollovi dhe kaos i madh tek QKMF në Mitrovicë, vetura me targa nga Serbia...

Kaosi urbanistik në Mitrovicë po vazhdon sikur ditëve të tjera nga komunikacioni i ngulfatur. Rruga me shumë probleme në...

Mbyllja e trotuarit në Bair po ua rrezikon jetën nxënësve dhe banorëve të lagjes

Rruga pranë Gjimnazit "Frang Bardhi" në drejtim të shkollës "Musa Hoti" ka edhe pjesën e trotuarit që shfrytëzohet nga...

Skandaloze: Uji në Mitrovicë del si puding

Reshjet e shiut si duket kanë trazuar ujërat e pijshëm, pasi dukshëm janë më të ndotur. Ujë që më shumë...

Ujësjellësi “Mitrovica” ka paralajmëruar qytetarët e rrugës “Sami Gashi”, për mungesën e ujit për ditën e sotme, shkruan Jepi zë.

Sipas njoftimit të ujësjellësit do ndalet furnizimi me ujë nga ora 10:00 deri 15:00, pasi do të ketë punime në rrjet.

Njoftimi i plotë:

Nderprerje e perkoheshme e furnizimit me uje te pijes

Si pasoj e demtimit te gypit ne Rr. “Sami Gashi” ne Mitrovice, ekipi i mirembajtjes do te punoj ne sanimin e gypit.

Punimet parashihet te zgjasin nga ora 10:00 – 15:00, prandaj gjate kesaj kohe do te kete nderprerje te furnizimit me uje te pijes.

Ju faleminderit per mirekuptimin tuaj!

Të fundit

Adriana Matoshit i rikthehet sërish tumori në tru

9 vite pasi fitoi betejën me tumorin, Adriana Matoshi ka bërë të ditur se ai i është rikthyer prap. Postimi i plotë: Jetes pas sfidave besoj...

Lajme të tjera