Reperi 19-vjeçar e mashtroi, e dërgoi në shtëpi dhe e dhunoi 12-vjeçaren për orë të tëra

Zëri qytetar

E turpshme: E-kisoka në Kçiq dëmtohet nga keqbërësit, shkaktohet dëm në vlerë të 3...

Drejtori i Administratës, Gëzim Stavileci ka njoftuar se E-kioska e vendosur në fshatin Kçiq të Mitrovicës është jashtë funksionit. Sipas...

E rrezikshme: Pusetat në Mitrovicë janë të hapura, dikush po i vjedh për t’i...

Banorët e lagjes Bair në Mitrovicë janë ankuar për gjendjen e rrugëve ku pusetat kanë mbetur të hapura. Një lexues...

40 familjet skamnore që u vendosen në Frashër që dy muaj pa rrymë, kërkojnë...

40 familje nga Mitrovica u bënë me shtëpi në fund të muajit gusht të këtij viti. Kjo u arrit falë...

Skandaloze: U renovua para rreth 1 muaji, por çahet sërish rruga në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë

Për mbi një vit, rruga magjistrale në hyrje të Prishtinës nga Mitrovica kishte devijim, pas një rrëshqitje të madhe...

Ankohet punëtori i Trepçës: Sot më shërbyen narezak që i kishte dalë afati para...

Minatorët e Trepçës shërbehen në një kuzhinë të brendshme, për të cilën në përgjithësi janë të kënaqur me cilësi. Mirëpo...

Pasi e mashtroi 12 vjecaren, e solli deri në shtëpi. Më pas, D.S dyshohet se e dhunoi vajzën e mitur brenda kësaj shtëpie të pabanuar.

19 vjecari, e keqtrajtoi seksualisht viktimën për orë të tëra. Kështu do të vazhdonte deri sa, në vendngjarje u paraqitën pjesëtarët e Policisë së Kosovës.

Këta ishin njoftuar nga nëna e 12-vjeçares, e cila u kishte thënë se vajza e saj është larguar nga shtëpia pa dijeninë e saj.

Kësisoj, nga stacioni policor në Ferizaj u nisën me zyrtarët policor në kërkim të vajzës së mitur drejt të fshatit Sojevë ky dyshohej që po mbahej vajza.

Fillimisht, këta kishin hyrë gabimisht në shtëpinë e një fqinji rreth orës tre të mëngjesit.

Por, pasi kuptuan se shtëpia gjendet shumë afër, arritën ta identifikojnë e më pas edhe ta arrestojnë të dyshuarin.

D.S është dërguar në mbajtje për 48 orë, ndërsa gjatë ditës i është caktuar edhe masa e paraburgimit prej 48 orësh.

Informacione televizioni kërkoi nga kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Ferizaj, Shukri Jashari, mirëpo ai nuk pranoi të deklarohet.

Mirëpo, për gjendjen e së miturës kanë folur nga Qendra për Punë Sociale në Ferizaj.

Deri sa të trajtohet nga psikologu, e mitura po qëndron tek nëna e saj.

T7 mëson se i dyshuari është reper, ndërsa prej vitesh jeton në qendër të Ferizajt.

Të fundit

Lajm i bujshëm: Behxhet Pacolli i interesuar ta blejë Manchester United

Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka treguar interesimin e tij për të blerë Manchester Unitedin nga Glazer. Pacolli, një miliarder dhe një biznesmen i suksesshëm,...

Lajme të tjera