Rëndësi ka fitimi në para, jo ndotja e rrugës dhe dëmtimi i qytetarëve: Kështu ndotet rruga në lagjen e Shipolit nga një kompani ndërtuese

Zëri qytetar

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Mërgimtari pranon se parkoi veturën keq: U kërkon falje qytetarëve, por ofendon “Jepi zë”

Sot në mëngjes në adresë të Jepi zë, një qytetar raportoi se një veturë kishte bllokuar rrugën për qarkullimin...

Në adresë të Jepi Zë, kanë ardhë disa foto ku dokumentohet ndotja e rrugës nga një kompani ndërtuese.

Sipas qytetarëve, kjo Kompani po bënë bartjen e betonit me kamiona mirpo kjo kompani po futet nëpër “ara” duke marrë lloqin me vete nga ato vende.

Kamionat pasi kryejn zbarzjen e betonit, vazhdojnë rrugën nëpër lagjen e Shipolit duke e lënë baltën nëpër rrugën kryesore të Shipolit.

Kjo baltë që po e bartin këta kamiona sipas qytetarëve ua rrezikon edhe jetën sepse veturave ju krijohen vështirësi gjatë frenimit.

Sipas qytetarëve këta kamiona janë duke punuar për një Qendër Tregtare e cila po ndërton njē objekt tjetër.

Kompania ndërtuese që po bart beton, bazën e ka tek zona industriale dhe është e njohur për banorët e lagjës!

- Advertisement -

Të fundit

Lajme të tjera