Qeveria Kurti sikur qeveritë tjera: Darkë me oktapod, levrek, salmon e biftek, të shoqëruar me shampanjë italiane

Zëri qytetar

E frikshme: Në mbrëmje me “blic” të telefonit, Golf 2-shi del në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë-

 Vozitësit të cilët ngasin veturën pa ndezur dritat edhe gjatë ditës gjobiten nga Policia e Kosovës. Mirëpo, një vozitës nuk...

Mitrovicasi mundohet të bëjë “drift” tek Liqeni, por gabon dhe e aksidenton veturën luksoze

Një qytetar nga Mitrovica është munduar të bëjë "drit" me veturën e tij tek Liqeni në Mitrovicë. Teksa e kanë...

Një nga “mrekullitë” e arkitekturës ndodhet në Mitrovicë, banesat buzë më buzë në zemër...

Pamja që po shihni duket joreale, por në të vërtetë është në zemër të qytetit të Mitrovicës. Kjo madje, po...

Ankohet mitrovicasi: Në vend të mishit një “fast food” na mbush buken me majonez

Qytetarët e Mitrovicës janë të pakënaqur me ushqimin që po u shërbehet në "fast food". Përveç që po përballen me...

Bedri Hamzës i terrohet sheshi, një javë pasi e rregulloi – prishen dritat dekoruese

Sheshit të Mitrovicës po i shuhen edhe ato pak drita që ishin ndezur për ta ndriquar qytetin në prag...

Ushqimi deti i shoqëruar me shampanjë italiane e verëra kishin dominuar në tryezën e një restoranti në afërti të Prishtinës ku po darkonin zyra e Kurtit në një natë maji.

Sipas fakturës që u shpenzua në emër të zyrës së kryeministrit, darka e cila u pagua në ora 22:51, kishte kushtuar hiç më pak se 375 euro.

Në faturën e siguruar nga KALLXO.com përmes kërkesës për qasje në dokumente publike, kjo darkë qeveritare ishte ngrenë në një nga restorantet në afërsi të Prishtinës.

96 euro në emër të Zyrës së Kurtit ishin paguar për, një salmon i cili kishte kushtuar 12 euro, një oktapod 11 euro, dy levrek 22 euro si dhe tre biftek viçi në vlerë prej 51 eurove.

112 euro të tjera janë paguar për një shishe shampanjë italiane e llojit “Prosecco” që kishte kushtuar 16 euro dhe për 4 shishe verë të llojit ‘StoneCastle’ të cilat kishin kushtuar 96 euro.

8 antipasta speciale kabinetit të Kurtit i kushtuan 48 euro, 8 sallata rukolla 36 eurove dhe 8 supa ditore në vlerë prej 24 eurove.

Të fundit

Alarmuese: 6 të vdekur dhe gati 4000 mijë raste të reja

IKSHPK ka njoftuar se numri i rasteve me COVID vazhdon të jetë i lartë, ndërkohë që është rritur numri i vdekjeve. Vetëm brenda 24 orëve...

Vjen një propozim i ri për çmimin e rrymës në Kosovë

Instituti për Politika Zhvillimore në Kosovë (INDEP) ka propozuar strukturë prej tri bllok-tarifash për çmimin e energjisë elektrike. Në një konferencë për media, ky institut...

Lajme të tjera