Pikat e rendit të ditës në mbledhjen e qeverisë, do të diskutohet edhe për ndërtimin e Rrugës Nacionale Prishtinë-Mitrovicë

Zëri qytetar

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Mërgimtari pranon se parkoi veturën keq: U kërkon falje qytetarëve, por ofendon “Jepi zë”

Sot në mëngjes në adresë të Jepi zë, një qytetar raportoi se një veturë kishte bllokuar rrugën për qarkullimin...

Qeveria e Kosovës sot do të mbajë mbledhjen e gjashtë, ku do të paraqitet edhe projektligji për vitin 2020..

Pika e parë e rendit të ditës parashihet të jetë shqyrtimi i Projektligjit mbi Ndarjet Buxhetore për Buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin 2020.

Pika e rendit të dytë është shqyrtimi i Propozim-vendimit për Aprovimin e Planit të veprimit për themelimin e Pikës së Vetme të Kontaktit sipas Driektivës për Shërbime.

Në këtë mbledhje do të bëhet edhe shqyrtimi i Propozim-vendimit për Anulimin, ndryshimin dhe plotësimin e pjesërishëm të Vendimit Përfundimtar nr 06/160 të datës 11 dhjetor 2013 (MIA).

Shqyrtimi i Propozim-vendimit për shqyrtimin e mëtejm të kërkesës për shpronësim për interes publik të pronave të paluajtshme të cilat prekën ndërtimin e Rrugës Nacionale Prishtinë-Mitrovicë, Segmenti Gojbulë-Smerkovnicë.

Teksa pika e fundit e rendit të ditës pritet të shqyrtohet kërkesa e Ministrisë së Shëndetësisë për aprovimin e Planit për gatishmëri dhe reagim kundër Corona Virusit dhe Panin e veprimit.

- Advertisement -

Të fundit

Lajme të tjera