Përse janari është muaj i “fukarallëkut”?!

Zëri qytetar

E frikshme: Në mbrëmje me “blic” të telefonit, Golf 2-shi del në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë-

 Vozitësit të cilët ngasin veturën pa ndezur dritat edhe gjatë ditës gjobiten nga Policia e Kosovës. Mirëpo, një vozitës nuk...

Mitrovicasi mundohet të bëjë “drift” tek Liqeni, por gabon dhe e aksidenton veturën luksoze

Një qytetar nga Mitrovica është munduar të bëjë "drit" me veturën e tij tek Liqeni në Mitrovicë. Teksa e kanë...

Një nga “mrekullitë” e arkitekturës ndodhet në Mitrovicë, banesat buzë më buzë në zemër...

Pamja që po shihni duket joreale, por në të vërtetë është në zemër të qytetit të Mitrovicës. Kjo madje, po...

Ankohet mitrovicasi: Në vend të mishit një “fast food” na mbush buken me majonez

Qytetarët e Mitrovicës janë të pakënaqur me ushqimin që po u shërbehet në "fast food". Përveç që po përballen me...

Bedri Hamzës i terrohet sheshi, një javë pasi e rregulloi – prishen dritat dekoruese

Sheshit të Mitrovicës po i shuhen edhe ato pak drita që ishin ndezur për ta ndriquar qytetin në prag...

Festat e fundvitit përveç entuziazmit po sjellin edhe shqetësime të tjera te qytetarët, siç janë ato financiare.

E pasojat po i bartin në muajin që po vjen pas.

Sadije Krasniqi,menaxheria regjionale e “Super Vivës” në Prishtinë, një muaj të mbarë po e konsideron dhjetorin ndërsa jo edhe janarin.

“Në muajin dhjetor ka pasë shumë më mirë se me vitin paraprak qarkullim, nashta edhe për arsye të festave, kanë qenë më të përgatitur, por në muajin janar është ma dobët ka më pak qarkullim”, ka thënë ajo.

Një muaj i brishtë po cilësohet edhe nga njohësit ekonomikë.

Ndërsa qytetarët e Kosovës këtë vit kanë shpenzuar rreth tre milionë euro për fishekzjarrë e dekorime për Vitin e Ri, e gjashtë herë më shumë për ushqime.

Për VIDEO klikoni KËTU.

Të fundit

OBSH jep një lajm të mirë: Kufizimet dhe provat e vaksinimit nuk nevojiten më

Ndalimet ndërkombëtare të udhëtimit duhet të lehtësohen ose të hiqen krejtësisht. Sipas rekomandimeve të fundit të Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH). OBSH ka publikuar një...

Ndalon dhimbjen menjëherë por OKI ka efekte anësore serioze

Medikamenti  OKI kundër dhimbjeve është njëri nga më të kërkuarit pothuajse në të gjitha barnatoret e vendit. Ani pse efekti i tij për ndaljen e...

Lajme të tjera