Numërohen 15% të votave në Mitrovicë, ky është rezultati

Publikuar më:

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve po vazhdon numërimin e votave me një ritë të shpejtë.

Deri tani janë numëruar 15% të votave në Mitrovicë, duke sjellur të dhëna nga 3900 vota.

Sipas KQZ-së, kur janë numëruar 15% të votave, VV është e para me 36%, PDK e dyta me 31%, ndërkaq LDK-ja e treat me 21.6%.

Ndërkohë, AAK-PSD i kanë marrë 2.6% të votave deri tani dhe Nisma-AKR janë tek 2.55./Reporteri.net

JU REKOMANDOJMË