Njeriu që u bë drejtor shkolle nga Agim Bahtiri, me gabime drejtshkrimore hedh akuza të ashpra pasi nuk u rizgjodh

Zëri qytetar

E turpshme: E-kisoka në Kçiq dëmtohet nga keqbërësit, shkaktohet dëm në vlerë të 3...

Drejtori i Administratës, Gëzim Stavileci ka njoftuar se E-kioska e vendosur në fshatin Kçiq të Mitrovicës është jashtë funksionit. Sipas...

E rrezikshme: Pusetat në Mitrovicë janë të hapura, dikush po i vjedh për t’i...

Banorët e lagjes Bair në Mitrovicë janë ankuar për gjendjen e rrugëve ku pusetat kanë mbetur të hapura. Një lexues...

40 familjet skamnore që u vendosen në Frashër që dy muaj pa rrymë, kërkojnë...

40 familje nga Mitrovica u bënë me shtëpi në fund të muajit gusht të këtij viti. Kjo u arrit falë...

Skandaloze: U renovua para rreth 1 muaji, por çahet sërish rruga në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë

Për mbi një vit, rruga magjistrale në hyrje të Prishtinës nga Mitrovica kishte devijim, pas një rrëshqitje të madhe...

Ankohet punëtori i Trepçës: Sot më shërbyen narezak që i kishte dalë afati para...

Minatorët e Trepçës shërbehen në një kuzhinë të brendshme, për të cilën në përgjithësi janë të kënaqur me cilësi. Mirëpo...

Njëri nga drejtorët më “jetëgjatë” në shkollat e Komunës së Mitrovicës është Gani Rama.

Ani pse qëndroi 9 vite si drejtor i Shkollës së Mesme të Mjekësisë “Dr. Xheladin Deda” në Mitrovicë, tani po ankohet pse nuk është rizgjedhur sërish.

Ai përmes një postimi me plot gabime drejtshkrimore, ka hedhur akuza ndaj Drejtorisë së Arsimit.

Por, ani pse drejtor shkolle, reagimi krijon përshtypjen që është shkruar nga ndonjë nxënës fillorist.

Postimi i plotë i Gani Ramës:

Në këtë kohë kritike shprehi që:
– Pas një përvoje të gjatë 9 vite, si drejtor i shkollës së mesme të mjekësis “Dr. Xheladin Deda” në Mitrovicë.
– Komuna e Mitrovicës ( drejtoria e arsimit) vendosi që të eleminoj:
1 doktorë shkence.
1 dr të stomatologjisë spcz i Ortodoncisë dhe K.Maxillofaciale
Dhe mua si magjistër i farmacisë dhe ing.
Në konkursin e fundit.
NUK E DI SI TA QUAJ KËTË ???
– Gjatë këtyre viteve jam munduar që të punoj duke sakrifikuar gjënë më të shenjtë kohën për FAMILJEN e për të cilën do ta bëjë edhe 10 herë vetëm e vetëm që brezat ton të dalin fitimtar gjë që po dëshmohet edhe në arenën ndërkombëtare.
– Në plan të parë ka qenë realizimi i shumë projekteve me sukses dhe fillimin e të tjera projekteve e që shpresoj që do të marrin fund nga strukturat tjera udhëheqëse. Sakrifica më e madhe ka qenë rregullimi i objektit të ri shkollor ku së bashku me prindërit dhe profesorët ne i’a dolëm. Po pra, ne fituam çdo gjë që na doli para. Shumë rreshta duhet shkruar për punën tonë. E falënderoj ZOTIN fuqi plot.

Të fundit

Lajm i bujshëm: Behxhet Pacolli i interesuar ta blejë Manchester United

Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka treguar interesimin e tij për të blerë Manchester Unitedin nga Glazer. Pacolli, një miliarder dhe një biznesmen i suksesshëm,...

Lajme të tjera