Një 30 vjeçar nga Mitrovica dyshohet se dhunoi një grua, arrestohet nga policia

Zëri qytetar

E FUNDIT: Më në fund, po mbulohen gropat që ua “shkurtuan ymrin” mitrovicasve

Rruga e Kovaçëve ishte shndërruar në një rrugë tmerri për shoferët, pasi ishin krijuar shumë gropa të mëdha. Mirëpo, sot...

Mitrovicasi shkon për të ngrënë ushqim në kafiterinë e njohur, shokohet nga insekti që...

Një qytetar ka shkur të ushqehet në një nga lokalet ku përgatitet ushqim i shpejtë në rrugën "Mbretëresha Teutë". Ai...

Humb një qytetar, familja kërkon ndihmën e qytetarëve

Ardit Kadri Gashi nga Klina, që nga mëngjesi i ditës së djeshme ka dalur nga shtëpia, dhe nuk është...

ShFMU “Skënderbeu” në Vaganicë, probleme me ndërrimin e shpeshtë të mësueseve

“Jepi zë” ka raportuar sot shqetësimin e prindërve të nxënësve të shkollës “Fazli Grajqevci” në Shipol. Ata nuk po i...

Edhe ato pak parkingje në Mitrovicë, Komuna po ua jep kompanive private të taksive

Mitrovica është një nga qytetet që vuan nga mungesa e parkingjeve, pasi ka shumë pak. Edhe ato që shfrytëzohen si...

Një ngjarje e trishtë ka ndodhur para disa ditësh në rrugën ‘Nemanjina’ në Mitrovicë të Veriut, ku një grua e moshës 29-vjeçare dyshohet se është dhunuar nga një burrë.

Siç mëson Sinjali, i dyshuari për këtë rast tashmë është arrestuar dhe ndaluar me urdhër të Prokurorit të Shtetit, ndërsa janë mbledhur prova kundër tij që do të përdoren gjatë hetimit të rastit.

Burimet nga Prokuroria thonë se viktimës i janë bërë ekzaminimet e nevojshme, me ç’rast kanë rezultuar se e njëjta është keqtrajtuar seksualisht nga i dyshuari.

Me urdhër të Prokurorit të Shtetit rasti ndaj tij është iniciuar si “Dhunim”.

Kujtojmë se rastet e dhunimit në qytete të ndryshme në vend po rriten çdo ditë e më shumë dhe pothuajse në shumicën e rasteve viktima po del të jenë të miturat.

Të fundit

Lajme të tjera