Nesër përsëri deputetët votojnë për heqjen e homologimit, mund t’u kursejnë qytetarëve 130 euro që u paguajnë Devollëve

Zëri qytetar

“A guxon ky në Finlandë kështu?”, qytetari i reagon mërgimtarit që parkoi në rrugë...

Një qytetar mitrovicas është irrituar me një mërgimtar nga Finlanda, i cili kishte bllokuar tërësisht rrugën në qendër të...

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Gjatë seancës së nesërme, heqja e homologimit që u sjell Devollëve rreth 130 euro për cdo veturë që hyn në Kosovë, do të hidhet sërish në Kuvend.


Këtë gjë e ka bërë të ditur Hekuran Murati, deputeti i VV-së që është iniciator i saj, shkruan “Jepi zë”.

Murati ka thënë se nesër do të jetë dita kur deputetët mund të tregojnë a janë në anën e qytetarëve.

“Nesër përsëri do të hidhet në votim projektligji për heqjen e #homologimit. Edhe një mundësi e re për deputetët të tregojnë se a janë në anën e qytetarëve dhe Republikës!”, ka shkruar ai.

Ndërkohë, duhet thënë se këtë projektligj nuk guxuan ta votojnë deputetët gjatë kësaj jave.

Ndryshe, për homologim, Devollët akuzohen se po mbajnë monopol në dëm të qytetarëve.

Të fundit

Të hënën s’ka mësim në shkollat ku votohet

Zv.Ministri i MASHTI-t, Dukagjin Popovci, njoftoi se të hënën nuk do mbahet mësimi në shkollat ku do votohet për zgjedhjet lokale. Mësimi nëpër këto shkolla...

Kosova i mundëson SHBA-së krijimin e një baze të përhershme ushtarake

Mnistri i Mbrojtjes së Kosovës, Armend Mehaj, zhvilloi në Pentagon një takim me nënsekretarin e Departamentit amerikan të Mbrojtjes, Colin Kahl. Në këtë takim, në...

Lajme të tjera