LDK dhe PDK arrijnë marrëveshje për koalicion 

Zëri qytetar

E FUNDIT: Më në fund, po mbulohen gropat që ua “shkurtuan ymrin” mitrovicasve

Rruga e Kovaçëve ishte shndërruar në një rrugë tmerri për shoferët, pasi ishin krijuar shumë gropa të mëdha. Mirëpo, sot...

Mitrovicasi shkon për të ngrënë ushqim në kafiterinë e njohur, shokohet nga insekti që...

Një qytetar ka shkur të ushqehet në një nga lokalet ku përgatitet ushqim i shpejtë në rrugën "Mbretëresha Teutë". Ai...

Humb një qytetar, familja kërkon ndihmën e qytetarëve

Ardit Kadri Gashi nga Klina, që nga mëngjesi i ditës së djeshme ka dalur nga shtëpia, dhe nuk është...

ShFMU “Skënderbeu” në Vaganicë, probleme me ndërrimin e shpeshtë të mësueseve

“Jepi zë” ka raportuar sot shqetësimin e prindërve të nxënësve të shkollës “Fazli Grajqevci” në Shipol. Ata nuk po i...

Edhe ato pak parkingje në Mitrovicë, Komuna po ua jep kompanive private të taksive

Mitrovica është një nga qytetet që vuan nga mungesa e parkingjeve, pasi ka shumë pak. Edhe ato që shfrytëzohen si...

LDK dhe PDK kanë arritur marrëveshje për bashkëqeverisje në Komunën e Pejës.

Marrëveshjen e kanë nënshkruar kryetari i kësaj komune, Gazmend Muhaxheri, njëherësh kryetar i Degës së LDK-së, dhe kryetari i Degës së PDK-së, Xhavit Haliti

Sipas kësaj marrëveshjeje, PDK-së do t’i takojnë disa drejtori të specifikuara në marrëveshje.

Marrëveshja për bashkëqeverisje mes LDK-së dhe PDK-së në Pejë është arritur para pak momenteve.

Ndryshe edhe në té kaluarën kishte pasur një marrëveshje bashkëpunimi në mes të këtyre dy partive nga zgjedhet e fundit

Të fundit

E rrezikshme: Shembet “Dudi Kërrshi”, bllokohet rruga

Rruga magjistrale Mitrovicë -Zveçan është bllokuar për qarkullim. Kjo nga ndodhur nga shembja kërshit të Dudës, me ç’rast shumë gurë kanë rënë në rrugën e...

Lajme të tjera