Lakra e speca për turrshi me veturë të shtetit, zyrtari kapet në Smrekonicë

Zëri qytetar

S’ka ku shkon më keq: Rruga e “Kovaçëve” në Mitrovicë e mbuluar me bërllok

­Problemi i mbeturinave në Mitrovicë vazhdon të jetë një ndër problemet kryesore të qytetit. Shumë rrugë në qendër dhe jo...

Punëtorët e Ujësjellësit “Mitrovica” në hall me pagat e tyre, menaxhmenti i ri po...

Në këtë kohë kur çmimet në vendin tonë po vazhdojnë të rriten, punëtorët e Ujësjellësit "Mitrovica", jo që nuk...

E dhimbshme: Varfëria e madhe në Mitrovicë, bën që fëmiu të shtrihet nga uria...

Një 14-vjeçar ka mbetur pa ndjenja para pak minutash në Mitrovicë. Nga fotografitë e dërguara nga një lexues në "Jepi...

Bankat torturojnë pensionistët: Që prej 4 ditësh mungojnë paratë në bankomate

Me datën 15 të muajit dalin paratë e pensioneve, rrjedhimisht shkaktohet radhe e gjatë tek bankomatet.   Mirëpo, kësaj here jo...

Skandaloze: Pas prerjes, sot po nxirren me rrënjë drunjtë shumëvjeçar për t’u liruar parkingjet

Drunjtë shumëvjeçarë në qendër të Mitrovicës ishin shkurtuar ditë më parë, por vetëm prerja e tyre nuk kishte mjaftuar. Si...

Një veturë e shtetit ishte mbushur me speca e lakra në këtë kohë kur bëhen turrshitë.


Një lexues i “Jepi zë” ka kapur veturën zyrtare teksa përdoret për të bartur këto produkte në Smrekonicë.

Sipas qytetarit, vetura ishte mbushur me lakra e turrshi dhe vozitej rreth orës 10:00 në drejtim të Vushtrrisë.

Ajo çka pretendon qytetari, shihet edhe në fotografitë e dërguara nga vetë ai.

Sidoqoftë, përdorimi i veturave të shtetit për punët që nuk janë të destinuara, ndodh shpesh.

Para dy netësh, gazeta raportoi për një zyrtar i cili në gjysmë të natës përdori veturën e shtetit për të blerë pampersa.

Duhet theksuar se Qeveria ka ndaluar përdorimin e veturave të shtetit jashtë detyrës zyrtare.

Të fundit

Tërheqja e mjeteve nga Trusti sot shqyrtohet në Komisionin për Buxhet

Projektligji për Trustin do të trajtohet sot në Komisionin për Buxhet, Punë dhe Transfere. Projektligji për plotësimin dhe ndryshimin e Ligjit për fondet pensionale të...

Lajme të tjera