LAJMI I FUNDIT: Piu domesdos, 20 vjeçarja dërgohet me urgjencë në spital

Zëri qytetar

E turpshme: E-kisoka në Kçiq dëmtohet nga keqbërësit, shkaktohet dëm në vlerë të 3...

Drejtori i Administratës, Gëzim Stavileci ka njoftuar se E-kioska e vendosur në fshatin Kçiq të Mitrovicës është jashtë funksionit. Sipas...

E rrezikshme: Pusetat në Mitrovicë janë të hapura, dikush po i vjedh për t’i...

Banorët e lagjes Bair në Mitrovicë janë ankuar për gjendjen e rrugëve ku pusetat kanë mbetur të hapura. Një lexues...

40 familjet skamnore që u vendosen në Frashër që dy muaj pa rrymë, kërkojnë...

40 familje nga Mitrovica u bënë me shtëpi në fund të muajit gusht të këtij viti. Kjo u arrit falë...

Skandaloze: U renovua para rreth 1 muaji, por çahet sërish rruga në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë

Për mbi një vit, rruga magjistrale në hyrje të Prishtinës nga Mitrovica kishte devijim, pas një rrëshqitje të madhe...

Ankohet punëtori i Trepçës: Sot më shërbyen narezak që i kishte dalë afati para...

Minatorët e Trepçës shërbehen në një kuzhinë të brendshme, për të cilën në përgjithësi janë të kënaqur me cilësi. Mirëpo...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një familje në fshatin Lladrovc të Malishevës , ku një 20-vjeçare dyshohet se ka tentuar t’i japë fundit jetës së saj.

Burimet e Gazetës Sinjali brenda Emergjencës kanë bërë me dije se 20-vjecarja ishte dërguar atje në gjendje të rëndë, pasi e njëjta dyshohet se kishte konsumuar preparate higjienike (domestos).

Fillimisht stafi mjekësor i QKMF-së i ka ofruar ndihmën e parë viktimës dhe e njëjta më pas është transferuar në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës në Prishtinë. Pas intervenimit të mjekëve, gjendja e saj shëndetësore është stabilizuar dhe e njëjta ndodhet jashtë rrezikut për jetë.

Sinjali mëson se akoma s’dihen motivet që dyshohet ta kenë shtyrë 20-vjeçaren të bëjë këtë veprim, por tashmë kanë nisur hetimet që do të ndihmojnë në zbardhjen e rrethanave të rastit.

Pasi Prokurori i Shtetit është vënë në dijeni për ngjarjen, ka urdhëruar që rasti të cilësohet si tentim për t’i marrë vetes jetën.

Të fundit

Lajm i bujshëm: Behxhet Pacolli i interesuar ta blejë Manchester United

Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka treguar interesimin e tij për të blerë Manchester Unitedin nga Glazer. Pacolli, një miliarder dhe një biznesmen i suksesshëm,...

Lajme të tjera