Ky është i burgosuri që iku nga Burgu në Smrekonicë, ishte dënuar për vjedhje

Zëri qytetar

E turpshme: E-kisoka në Kçiq dëmtohet nga keqbërësit, shkaktohet dëm në vlerë të 3...

Drejtori i Administratës, Gëzim Stavileci ka njoftuar se E-kioska e vendosur në fshatin Kçiq të Mitrovicës është jashtë funksionit. Sipas...

E rrezikshme: Pusetat në Mitrovicë janë të hapura, dikush po i vjedh për t’i...

Banorët e lagjes Bair në Mitrovicë janë ankuar për gjendjen e rrugëve ku pusetat kanë mbetur të hapura. Një lexues...

40 familjet skamnore që u vendosen në Frashër që dy muaj pa rrymë, kërkojnë...

40 familje nga Mitrovica u bënë me shtëpi në fund të muajit gusht të këtij viti. Kjo u arrit falë...

Skandaloze: U renovua para rreth 1 muaji, por çahet sërish rruga në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë

Për mbi një vit, rruga magjistrale në hyrje të Prishtinës nga Mitrovica kishte devijim, pas një rrëshqitje të madhe...

Ankohet punëtori i Trepçës: Sot më shërbyen narezak që i kishte dalë afati para...

Minatorët e Trepçës shërbehen në një kuzhinë të brendshme, për të cilën në përgjithësi janë të kënaqur me cilësi. Mirëpo...

Dy ditë pas arratisjes së një të burgosuri nga Qendra Korrektuese e Smrekonicës, Shërbimi Korrektues i Kosovës ka njoftuar se edhe një i dënuar tjetër ka arritur të largohet nga burgu.

Sinjali mëson se mungesa e të burgosurit është vërejtur gjatë kontrollit të qelive ku qëndrojnë ata.

Burimet nga Prokuroria kanë bërë me dije se bëhet fjalë për Bekim Rexhepin, i cili është nga Vitia dhe që po vuante dënimin në burgun e Smrekeonicës. Ai ka arritur që të largohet nga qendra në orët e mbrëmjes dhe akoma nuk dihet se si ka arritur të ikë.

Rexhepi ishte i dënuar me tre muaj e 10 ditë për veprën penale “Vjedhje”, dënim ky që i ishte shqiptuar së fundmi nga Gjykata.

Kujtojmë se ky nuk është rasti i parë, që jo vetëm në Burgun e Smrekonicës, por edhe nga Qendra të tjera, të burgosurit kanë gjetur mundësinë që përmes formave të ndryshme të arratisen nga Qendrat ku vuajnë dënimet.

Raste të tilla po ndodhin pikërisht në këtë kohë kur ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu po krekoset se po udhëheq suksesshëm me Ministrinë dhe ka rritur nivelin e sigurisë në burgje dhe Qendra Korrektuese.

Të fundit

Mashtrimi i 20-vjeçares që u prezantua si mjeke në Mitrovicë

Një 20 vjeçare nga Mitrovica dyshohet të ketë mashtruar gjithë personelin shëndetësorë duke zhvilluar praktikën si mjeke në QMF të Mitrovicës.Nga Drejtoria e Qendrës...

Lajme të tjera