Kryetari Bahtiri demanton Qeverinë: Mitrovica është në zonë të verdhë, nuk ka orë policore

Zëri qytetar

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Mërgimtari pranon se parkoi veturën keq: U kërkon falje qytetarëve, por ofendon “Jepi zë”

Sot në mëngjes në adresë të Jepi zë, një qytetar raportoi se një veturë kishte bllokuar rrugën për qarkullimin...

Toka gati ta “përpijë” asfaltin në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, bllokohet një korsi

Një pjesë e rrugës me katër korsi në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, është bllokuar që prej disa ditësh. Arsye për këtë, është...

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka njoftuar për masat e reja të cilat do të hyjnë në fuqi nga dita e premte.


Hoti ka thënë se numri i rasteve fatale është në rritje, dhe ka thënë se kjo është “kohë lufte”, shkruan “Jepi zë”.

E në këtë listë, Qeveria ka futur edhe Mitrovicën, duke bërë të kuptohet që qyteti do të futet në orë policore pas orës 19:00.

Mirëpo, këtë gjë e ka mohuar kryetari Agim Bahtiri. Ai ka thënë për “Jepi zë” se Qeveria e ka gabim, pasi Mitrovica është në zonën e verdhë.

“Qeveria e ka gabim, pasi ne jemi në zonën e verdhë. Madje e kemi kaluar për 1, pasi jemi me 81 raste në javë. Mitrovica nuk ka orë policore për momentin, por kjo mund të ndryshojë”, ka thënë Bahtiri për “Jepi zë”.

Ndryshe, moskoordinimi i informacioneve ka bërë që të ketë paqartësi lidhur me komunat që janë në listën e kuqe.

- Advertisement -

Të fundit

3 të vdekur në Vushtrri, 1 i vdekur në Skënderaj dhe 59 raste pozitive në Mitrovicë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private...

Lajme të tjera