Kot po dërgohet bukë në veri, Policia nuk i pranon ushqimet

Zëri qytetar

Skandaloze: Uji në Mitrovicë del si puding

Reshjet e shiut si duket kanë trazuar ujërat e pijshëm, pasi dukshëm janë më të ndotur. Ujë që më shumë...

“A guxon ky në Finlandë kështu?”, qytetari i reagon mërgimtarit që parkoi në rrugë...

Një qytetar mitrovicas është irrituar me një mërgimtar nga Finlanda, i cili kishte bllokuar tërësisht rrugën në qendër të...

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Ushqimi i Policisë në pikat kufitare u bë temë diskutimi publik këto ditë.

Shumë vullnetarë, qytetarë e biznese, iu dërguan atyre ushqime e pije të ndryshme si qebapa dhe Red Bull, shkruan Jepi Zë.

Por pavarësisht qëllimit të mirë, policia nuk mund të pranojë ushqime nga vullnetarët për shkaqe sigurie.

Ish Drejtori i Policisë, Rashit Qalaj, i pyetur për këtë çështje, thotë se ndonëse Policia e Kosovës nuk e ka të rregulluar çështjen e ushqimit, ata nuk mund të pranojnë të furnizohen nga vullnetarët, për punë të sigurisë.

Të fundit

Lajme të tjera