Gushavci po i pushton institucionet: Kryetari, kryesuesi i Bordit e kryeshefi i OmniSport nga i njëjti fshat

Zëri qytetar

“A guxon ky në Finlandë kështu?”, qytetari i reagon mërgimtarit që parkoi në rrugë...

Një qytetar mitrovicas është irrituar me një mërgimtar nga Finlanda, i cili kishte bllokuar tërësisht rrugën në qendër të...

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Kryetari i Komunës së Mitrovicës që vjen nga fshati Gushavc, Agim Bahtiri, nuk po i harron kusherinjtë.

Përveç shumë të tjerëve, kohë më parë, në Bordin e OmniSport u rehatuar Ahmet Beka që vjen nga fshati i kryetarit, shkruan “Jepi zë”.

Ky i fundit e “nderoi” një kushëri të tij dhe kryetarit, Sami Zekën. Ai nënshkroi vendimin që Sami Zekën e bën kryeshef të kompanisë.

Sami Zeka, që vjen nga fshati i njëjtë me kryetarin dhe kryesuesin e Bordit, është njëri i afërt me të parin e komunës.

Ai kishte qenë drejtor në Komunë si dhe ishte dërguar me amanet të Bahtirit në postin e zëvendësministrit në Qeverinë e PAN.

Gazeta “Jepi zë” ka siguruar dokumentin e vendimit që e bën Zekën kryeshef të OmniSport, kompani kjo e pushtuar nga kusherinjtë e Gushavcit.

Siç mësohet, edhe personat që punojnë në këtë kompani janë nga fshati i kryetarit, kryesuesit dhe kryeshefit të ri.

- Reklama -

Të fundit

Lajme të tjera