Gjysma e Mitrovicës nesër nuk do të ketë ujë

Zëri qytetar

“A guxon ky në Finlandë kështu?”, qytetari i reagon mërgimtarit që parkoi në rrugë...

Një qytetar mitrovicas është irrituar me një mërgimtar nga Finlanda, i cili kishte bllokuar tërësisht rrugën në qendër të...

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

 

Banorët e një pjese të Mitrovicës do të mbesin nesër pa ujë nga ora 10:00 deri në orën 16:00, shkruan “Jepi zë”.

Kështu njofton Kompania Ujësjellësi Rajonal Mitrovica, të cilët thonë se ndërprerja do të bëhet për shkakun e saldimit të gypit të çelikt dhe sanimin e rrjedhjes.

Njoftimi i plotë:

Si pasoj e pelcitjes se gypit kryesor transportues me diameter 700mm, neser me date: 14 korrik 2021 duke filluar nga ora 10:00 deri ne ora 16:00 do te punohet ne saldimin e gypit te qelikt dhe sanimin e rrjedhjes.

Gjate kesaj kohe pa furnizim me uje do te mbeten lokacionet e cekura me poshte: Vaganice e Ulet, Rr. “Sami Gashi”, Bair – pjesa e eperme, Frasheri i vogel dhe i madhe, Pirqi dhe Kçiqi.

Lusim konsumatoret qe te sigurojne rezerva te ujit per pije ne menyre qe mos te ndjejne mungesen e ujit. Ju faleminderit per mirekuptimin tuaj!

- Reklama -

Të fundit

Lajme të tjera