Gjuajtje me armë tek Liqeni, dyshohet se u tentua të vritet pronari i një restoranti

Publikuar më:

Disa të shtëna me armë janë dëgjuar pasditën e sotme në hapësirën buzë Liqenit Akumulues.

Pronari i një lokali ka qenë në shënjestër të disa personave, të cilët u munduan ta vrasin, shkruan “Jepi zë”.

Gazeta ka mësuar nga Policia se vetë pronari i lokalit e ka lajmëruar Policinë që u gjuajt nga një veturë në lëvizje.

“Jepi zë” ka siguruar pamje kur Policia ka dalë në vendin e ngjarjes tek restoranti dhe po merrej me rastin.

Deri tash dihet se të dyshuarit ishin me një veturë me targa.

Ndërkaq, arma me të cilën dyshohet se u krye sulmi, u hodh në Ibër.

Për këtë rast u arrestuan dy persona të cilët po mbahen si të dyshuar.

JU REKOMANDOJMË