Gjuajtje me armë tek Liqeni, dyshohet se u tentua të vritet pronari i një restoranti

Zëri qytetar

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Disa të shtëna me armë janë dëgjuar pasditën e sotme në hapësirën buzë Liqenit Akumulues.

Pronari i një lokali ka qenë në shënjestër të disa personave, të cilët u munduan ta vrasin, shkruan “Jepi zë”.

Gazeta ka mësuar nga Policia se vetë pronari i lokalit e ka lajmëruar Policinë që u gjuajt nga një veturë në lëvizje.

“Jepi zë” ka siguruar pamje kur Policia ka dalë në vendin e ngjarjes tek restoranti dhe po merrej me rastin.

Deri tash dihet se të dyshuarit ishin me një veturë me targa.

Ndërkaq, arma me të cilën dyshohet se u krye sulmi, u hodh në Ibër.

Për këtë rast u arrestuan dy persona të cilët po mbahen si të dyshuar.

- Reklama -

Të fundit

Kosovarja nën 16 vjeç lind fëmijë në QKUK, babai iku

Në repartin e Gjinekologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës ka lindur një vajzë nën 16 vjeç. Sipas raportit të Policisë e mitura është nga...

Lajme të tjera