Gati gjysmës së Mitrovicës iu ndalet uji, sërish punime nga Ujësjellësi

Zëri qytetar

Punëtorët e Ujësjellësit “Mitrovica” në hall me pagat e tyre, menaxhmenti i ri po...

Në këtë kohë kur çmimet në vendin tonë po vazhdojnë të rriten, punëtorët e Ujësjellësit "Mitrovica", jo që nuk...

E dhimbshme: Varfëria e madhe në Mitrovicë, bën që fëmiu të shtrihet nga uria...

Një 14-vjeçar ka mbetur pa ndjenja para pak minutash në Mitrovicë. Nga fotografitë e dërguara nga një lexues në "Jepi...

Bankat torturojnë pensionistët: Që prej 4 ditësh mungojnë paratë në bankomate

Me datën 15 të muajit dalin paratë e pensioneve, rrjedhimisht shkaktohet radhe e gjatë tek bankomatet.   Mirëpo, kësaj here jo...

Skandaloze: Pas prerjes, sot po nxirren me rrënjë drunjtë shumëvjeçar për t’u liruar parkingjet

Drunjtë shumëvjeçarë në qendër të Mitrovicës ishin shkurtuar ditë më parë, por vetëm prerja e tyre nuk kishte mjaftuar. Si...

Vazhdon tmerri nëpër markete: Një domate(pa mish) po kushton 0,52 cent

Çmimet në produktet bazë po vazhdojnë të rriten nëpër marketet e Kosovës. Pavarësisht raportimeve, shteti nuk po merr masa kësaj...

Disa lokacione në Mitrovicë do të mbesin pa ujë gjatë ditës së sotme, për shkak të disa punimeve që do të kryejë Ujësjellësi.


Kompania ka njoftuar se ndërprerje do të ketë në Stan Tërg, në Garnizonin e FSK-së, si dhe Zhabarë e Kçiq, shkruan “Jepi zë”.

Mirëpo, sipas tyre, ndërprerjet do të jenë të shkurtra dhe të lokalizuara.

Njoftimi i plotë:

Gjate dites se sotme, ekipi teknik do te intervenoj ne sanimin e disa rrjedhjeve dhe zavendesimeve te gypave te ujesjellesit. Me posht po cekim lokacionet ku do te kete punime:

1. Stan Terg, pelcitja e gypit te ujit. Nderprerje e ujit nga ora 10:00 gjer ne 16:00.

2. Garnizoni i FSK, pelcitja e gypit dhe sanimi i tije. Nderprerje te perkoheshme te nje pjese te rrjetit te ujit.

3. Intervenim do te kete edhe ne Zhabarë dhe Kçiq te Vogel por nderprerjet do te jene te shkurtera dhe vetem ne rrugicat ku intervenohet.

Të fundit

Mitrovicasi që sulmoi të riun afër palestrës “Minatori”, dërgohet në ndalim policor

Një ngatërresë në mes të dy personave përfundoi me konflikt fizik, mbrëmë, pak para mesnatës, në shëtitoren e Mitrovicës, afër palestrës sportive. Sinjali raportoi mbrëmë...

Lajme të tjera