Fshesa edhe në Polici, shkarkohet drejtori i Krimeve Ekonomike Nazim Sahiti

Zëri qytetar

“A guxon ky në Finlandë kështu?”, qytetari i reagon mërgimtarit që parkoi në rrugë...

Një qytetar mitrovicas është irrituar me një mërgimtar nga Finlanda, i cili kishte bllokuar tërësisht rrugën në qendër të...

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Nazim Sahiti është shkarkuar nga pozita e drejtorit të Krimeve Ekonomike në Policinë e Kosovës.


Burime të Reporterit brenda Ministrisë së Punëve të Brendshme kanë thënë se Sahitit sot i është kumtuar vendimi.

Ai do të transferohet në një pozitë tjetër, si këshilltar në Drejrorinë Rajonale të Prishtinës.

Në vend të tij është caktuar Musli Salihu.

Reporteri.net ka kontaktuar tentuar të marrë një përgjigje edhe nga zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani, për këtë çështje por ai nuk është përgjigjur në thirrjet telefonike.

Ndryshe, Sahiti ishte largur edhe me herët nga kjo pozitë por me vendim të gjykatë ishte kthyer përsëri si në postin që e kishte drejtuar deri me tani.

- Reklama -

Të fundit

Lajme të tjera