Flet vëllai i burrit që dyshohet për vrasjen në Llaushë: Kunatën e gjeta të gjallë kur erdha

Zëri qytetar

E frikshme: Në mbrëmje me “blic” të telefonit, Golf 2-shi del në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë-

 Vozitësit të cilët ngasin veturën pa ndezur dritat edhe gjatë ditës gjobiten nga Policia e Kosovës. Mirëpo, një vozitës nuk...

Mitrovicasi mundohet të bëjë “drift” tek Liqeni, por gabon dhe e aksidenton veturën luksoze

Një qytetar nga Mitrovica është munduar të bëjë "drit" me veturën e tij tek Liqeni në Mitrovicë. Teksa e kanë...

Një nga “mrekullitë” e arkitekturës ndodhet në Mitrovicë, banesat buzë më buzë në zemër...

Pamja që po shihni duket joreale, por në të vërtetë është në zemër të qytetit të Mitrovicës. Kjo madje, po...

Ankohet mitrovicasi: Në vend të mishit një “fast food” na mbush buken me majonez

Qytetarët e Mitrovicës janë të pakënaqur me ushqimin që po u shërbehet në "fast food". Përveç që po përballen me...

Bedri Hamzës i terrohet sheshi, një javë pasi e rregulloi – prishen dritat dekoruese

Sheshit të Mitrovicës po i shuhen edhe ato pak drita që ishin ndezur për ta ndriquar qytetin në prag...

 Vëllai i burrit që dyshohet se vrau gruan e tij 48-vjeçare të mërkurën në Llaushë të Skenderajt, tha se vëllai i tij nuk ka pasur armë zjarri një kohë të gjatë dhe nuk e di sesi i ka rënë në duar arma që ia mori jetën kunatës së tij.

Ai tha se S.Q., 51-vjeçar, ka pasur kriza nervore por ka refuzuar të trajtohej te mjekët. Ndërsa për kunatën e tij tha se do të hap të pame dhe se e njëjta ishte shumë grua e ndershme.

“Edhe familja e kunatës u kanë e bekume, familje më të mirë s’ka kerkund, e kanë ditë që ajo është duke vuajtur nga vëllai im që ka qenë i sëmurë, u kanë vëllai i saj, janë ardhë miqtë, i kam thënë hajdeni te unë se ai është njeri i sëmurë. Vëllai im asnjë fjalë se ka folë. Vëllai së fundmi ka qenë me kriza nervore, s’është trajtu te mjeku se s’kemi mujt me zor me çu. Jam mundu me çu mi dalë në ndihmë, por ka pas trauma shumë, s’e kemi ditë as që ka armë, ku e ka ble e qysh e ka ble se di. Jam befasu, se kam pritë që e vret”, u shpreh ai për Express.

Ai tha se në momentet kritike ka qenë në Skenderaj ndërsa kur ka marrë informacion për ngjarjen ishte kthyer në shtëpi dhe aty e kishte takuar të gjallë kunatën.

“Po tash prej njerit të sëmurë pritet gjithçka. Një kohë s’ka pas armë, ku e gjeti nuk e di. Kam qenë në Skenderaj kur më kanë thirrë, hajde se ka bë diçka, kur kam ardhë këtu hala gjallë e kam gjetë, jam mundu me i dhanë ndihmë por ish kry gjithçka”, shtoi ai.

Vëllai i të dyshuarit pohon se shteti ka mundur ta parandalojë vrasjen e kunatës së tij, pasi thotë se nëse vëllain do ta kishin futur në burg nuk do të ndodhte tragjedia.

“Ju kisha lutë me u marrë me gjyqësorin e prokurorinë që nuk i parandalojnë rastet po i lënë kur te bëhen, e pastaj thonë çka u bë, ata kanë mujt me parandalu. Nëse e kishin marrë vëllain tim ta kishin fut në burg 2-3 muaj, ai s’kishte pas shansë me i bë këto”, tha ai për Gazetën Express.

“E kanë mbajt 5 orë në stacion dhe e kanë lëshu”, tha ai.

Ndërsa për kunatën e tij tha se nuk i ka nxjerrë probleme kurrë bashkëshortit të saj, por ky i fundit ka pasur kriza nervore.

“Gruaja s’u kap kurrë me të, por vëllai i ka nxjerrë telashe. Gruaja ka qenë e bekuar, vëllai im ka qenë me kriza dhe ka ndodh ajo çka ka ndodh. Ka qenë grua e ndershme”, u shpreh ai për Express.

I njëjti shtoi se tre fëmijët e çiftit po qëndrojnë në shtëpinë e tij dhe për ta tha se janë nxënësa të shkëlqyer.

Të fundit

Alarmuese: 6 të vdekur dhe gati 4000 mijë raste të reja

IKSHPK ka njoftuar se numri i rasteve me COVID vazhdon të jetë i lartë, ndërkohë që është rritur numri i vdekjeve. Vetëm brenda 24 orëve...

Vjen një propozim i ri për çmimin e rrymës në Kosovë

Instituti për Politika Zhvillimore në Kosovë (INDEP) ka propozuar strukturë prej tri bllok-tarifash për çmimin e energjisë elektrike. Në një konferencë për media, ky institut...

Lajme të tjera