E trishtë: Nëna kosovare rrah fëmijën e saj deri e bën për spital, babai e dërgon në Emergjencë

Zëri qytetar

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Raportohet se dje një grua në Podujevë ka sulmuar fizikisht fëmijën e saj.


Viktima është dërguar nga babai fillimisht në emergjencën e Podujevës, e me pas në QKUK për tretman mjekësor.

Me vendim të prokurorit, rasti shkon në procedurë të rregullt.

Duhet theksuar se rastet e dhunës në familje po rriten vazhdimisht dhe me ritëm të lartë.

- Advertisement -

Të fundit

Lajme të tjera