E shëmtuar: Dikush i bën rrafsh me tokë disa pisha afër Palestrës

Zëri qytetar

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Një gjest i shëmtuar ka ndodhur pranë Palestrës Sportive “Minatori”, ku disa pisha janë prerë dhe një tjetër është dëmtuar.

Një qytetar ka raportuar rastin në “Jepi zë”, duke thënë se përgjegjës për këtë gjë janë qendra Diakonie.

Duke analizuar fotografitë, shihet se ato pisha janë pikërisht në oborrin e kësaj qendre.

Sidoqoftë, deri tani nuk ka reaguar Komuna e Mitrovicës, ani pse ato pisha janë prej vitesh aty.

Ndryshe, këto dëme që bëhen ndaj gjelbrimit edhe ashtu të pakët në qytet, e shëmtojnë edhe më shumë Mitrovicën.

- Advertisement -

Të fundit

Lajme të tjera