E rëndë: Shpërthim i fortë në një lokal, mbi 30 kosovarë në spital

Publikuar më:

Në një restorant në lagjen “The village” në Ferizaj, është raportuar për një shpërthim.


Lajmin e ka konfirmuar major Qazim Reka. Reka ka thënë se deri te shpërthimi ka ardhur si pasojë e një bombole gazi.

Reka nuk ka dhënë detaje për numrin e të lënduarve, po kryeprokurori i Prokurorisë Themelore të Ferizajt, Shukri Jashari ka bërë të ditur se janë rreth mbi 30 të lënduar.

Ai ka thënë se dy nga të lënduarit janë në gjendje të rëndë dhe janë dërguar për trajtim në QKUK.

Në vendin e ngjarjes ka dal policia dhe ekipi mjekësorë, pas pak detaje të reja.

JU REKOMANDOJMË