E rëndë: Këputet lifti që bart material ndërtimor, e zë një punëtor në Mitrovicë – është në gjendje të rëndë

Zëri qytetar

“A guxon ky në Finlandë kështu?”, qytetari i reagon mërgimtarit që parkoi në rrugë...

Një qytetar mitrovicas është irrituar me një mërgimtar nga Finlanda, i cili kishte bllokuar tërësisht rrugën në qendër të...

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur para pak minutash në rrugën “Agim Ramadani-Katana” në Mitrovicë.


Një punëtor ka marrë plagë të rënda, shkruan “Jepi zë”. Ambulanca e ka marrë nga vendi i ngjarjes, pasi gjendja e tij është shumë e rëndë.


 

Dëshmitarët thonë se ka marrë goditje në kokë dhe ka pasur gjakderdhje. Siç mëson gazeta, është këputur vinçi që po barte materiale ndërtimore. Sipas dëshmitarëve, materiali ndërtimor e ka zënë një punëtor.

- Reklama -

Të fundit

Lajme të tjera