Drejtori Egzon Jashari me 284 mijë euro pasuri, 14400 euro në bankë

Zëri qytetar

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Drejtori i Arsimit në Komunën e Mitrovicës, Egzon Jashari, ka deklaruar pasurinë në Agjencinë Kundër Korrupsionit.


Ai ka deklaruar tri parcela tokë dhe një shtëpi, shkruan “Jepi zë”.

Sipas deklarimit të vetë Jasharit, ai ka tokë ndërtimore në vlerë 46 mijë euro, tokë bujqësore në vlerë 38 mijë euro, tokë pyjore në vlerë 130 mijë euro dhe shtëpi në vlerë 70 mijë euro.

Në dokumentin e deklarimit, ai ka thënë se këto prona janë të prindit.

Ndërkaq në bankë, Jashari ka deklaruar se ka 4400 euro në xhirollogarinë personale, dhe 10 mijë të përbashkëta në një xhirollogari tjetër.

- Reklama -

Të fundit

Lajme të tjera