Detaje nga vrasja e mbrëmshme në Mitrovicë: Hajnat e thyen shitoren kur u ndal rryma

Zëri qytetar

E frikshme: Në mbrëmje me “blic” të telefonit, Golf 2-shi del në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë-

 Vozitësit të cilët ngasin veturën pa ndezur dritat edhe gjatë ditës gjobiten nga Policia e Kosovës. Mirëpo, një vozitës nuk...

Mitrovicasi mundohet të bëjë “drift” tek Liqeni, por gabon dhe e aksidenton veturën luksoze

Një qytetar nga Mitrovica është munduar të bëjë "drit" me veturën e tij tek Liqeni në Mitrovicë. Teksa e kanë...

Një nga “mrekullitë” e arkitekturës ndodhet në Mitrovicë, banesat buzë më buzë në zemër...

Pamja që po shihni duket joreale, por në të vërtetë është në zemër të qytetit të Mitrovicës. Kjo madje, po...

Ankohet mitrovicasi: Në vend të mishit një “fast food” na mbush buken me majonez

Qytetarët e Mitrovicës janë të pakënaqur me ushqimin që po u shërbehet në "fast food". Përveç që po përballen me...

Bedri Hamzës i terrohet sheshi, një javë pasi e rregulloi – prishen dritat dekoruese

Sheshit të Mitrovicës po i shuhen edhe ato pak drita që ishin ndezur për ta ndriquar qytetin në prag...

Pas 20 vitesh shitores “Selaci” në Mitrovicë sot i ishte vënë dryni. Në derën e saj ishte ngjitur njoftimi për vdekjen e pronarit Ali Maloku, i cili një natë më parë dyshohet se u qëllua me armë zjarri nga njëri prej dy personave të maskuar që hynë për të plaçkitur në shitore. 

Vrasja e 69-vjeçarit, Ali Maloku, ndodhi në shitoren që e kishte mbajtur hapur për 20 vite rresht. Krimi ndodhi gjatë kohës sa Mitrovica po përballej me reduktime të energjisë elektrike.

Mungesën e energjisë elektrike e kishin “shfrytëzuar” hajnat për të plaçkitur, por aksioni i tyre kriminal përfundoi me vrasjen e pronarit.

Motra e 69-vjeçarit të vrarë Xhezmije Maloku, tha se vëllai i saj u sulmua nga dy persona të maskuar dhe gjatë asaj kohe ishte i vetëm në vendin e punës. Sipas saj, shitorja e Ali Malokut ka qenë cak i hajnave edhe në të kaluarën.

“Kanë tentu më herët me thy marketin, por jo me sulmu vëllain, ka qenë vetëm marketi. Në momentin që mbrëmë u ndal rryma ka ora 21:15 ka qenë, qysh kanë tregu i kanë hy dy persona me maska. Brenda ka pas ndriçim, por jashtë s’ka pas, pamja ka qenë pa dritë, por vetëm s’ka mujt me mbrojt vetën ai kurqysh. Vëllai zakonisht deri në orë 23:00 ka punu”, tha ajo për Gazetën Express.

Ajo shtoi se vëllai i saj nuk ka fëmijë, ndërsa gruan e ka me probleme shëndetësore. Ndërsa çfarë do të ndodh tutje me shitoren e tij, motra e viktimës tha se do të vendos vëllai tjetër i tyre.

Të fundit

Operohet deputeti i PDK-së

Deputeti i PDK-së, Ardian Kastrati, ka deklaruar se pas disa ditë qëndrimi, sot ka dalë nga Qendra Klinike Universitare në Prishtinë. Kjo për shkak...

Ky është 26 vjeçari kosovar që u vra sot me thikë

Mediat kanë publikuar fotografinë e të riut që mbeti i vrarë sot në Pejë, si pasojë e një përleshjeje me thika. E.M., 26-vjeç, nuk arriti...

Lajme të tjera