“Burri i ka vdekur para 3 vitesh”, flet vëllai që po kërkon gruan kosovare që u zhduk dhe la 4 fëmijë

Zëri qytetar

E frikshme: Në mbrëmje me “blic” të telefonit, Golf 2-shi del në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë-

 Vozitësit të cilët ngasin veturën pa ndezur dritat edhe gjatë ditës gjobiten nga Policia e Kosovës. Mirëpo, një vozitës nuk...

Mitrovicasi mundohet të bëjë “drift” tek Liqeni, por gabon dhe e aksidenton veturën luksoze

Një qytetar nga Mitrovica është munduar të bëjë "drit" me veturën e tij tek Liqeni në Mitrovicë. Teksa e kanë...

Një nga “mrekullitë” e arkitekturës ndodhet në Mitrovicë, banesat buzë më buzë në zemër...

Pamja që po shihni duket joreale, por në të vërtetë është në zemër të qytetit të Mitrovicës. Kjo madje, po...

Ankohet mitrovicasi: Në vend të mishit një “fast food” na mbush buken me majonez

Qytetarët e Mitrovicës janë të pakënaqur me ushqimin që po u shërbehet në "fast food". Përveç që po përballen me...

Bedri Hamzës i terrohet sheshi, një javë pasi e rregulloi – prishen dritat dekoruese

Sheshit të Mitrovicës po i shuhen edhe ato pak drita që ishin ndezur për ta ndriquar qytetin në prag...

Tash e tri ditë familja e Egzona B., nga Komuna e Podujevës po presin me ankth një thirrje nga ajo ose nga kushdo që mund t’i njoftojë për vendndodhjen dhe gjendjen shëndetësore të saj, raporton Gazeta Sinjali.

Vëllai i saj tha  se Egzona jetonte bashkë me katër fëmijët e saj (më i madhi 12 vjeç) në shtëpinë e burrit të saj, i cili ka ndërruar jetë para 3 vitesh.

Ai tha se Egzona nuk ishte ankuar asnjëherë që ka pasur mosmarrëveshje ose diçka të tillë me familjarët e bashkëshortit të ndjerë.

Ajo kishte shkuar për të festuar Vitin e Ri te familja e saj në Podujevë dhe ishte larguar nga aty, pa e njoftuar askënd, pas mesnatës së 2 janarit, rreth orës 01:45.

“Po, fëmijët i ka lënë te unë. Fëmijët nuk janë të vogël, 12 vjeç e teposhtë. Ajo ka jetuar në shtëpi te burri, burri i ka vdekë para 3 vjete. Po, nuk ka pasur kurrëfarë paralajmërimi as kurgjo, qysh jemi kanë, që kemi festu, masi që kemi shku me flejtë ka dalë prej shpisë.”

Vëllai i saj lutet që ajo të jetë mirë me shëndet dhe që të lajmërohet sa më shpejt.

“Neve nuk na ka treguar (nëse ka pasur problem me dikë në familjen e burrit), por qëllimet i din ajo. Na vetëm i lutemi Zotit që ajo është mirë, ajo pastaj na tregon çdo sen”,tha ai për Sinjalin.

Ai ka apeluar që të gjithë ata që kanë informacione për Egzonën, ta lajmërojnë në numrin kontaktues 044 136 005.

Të fundit

Ky është 26 vjeçari kosovar që u vra sot me thikë

Mediat kanë publikuar fotografinë e të riut që mbeti i vrarë sot në Pejë, si pasojë e një përleshjeje me thika. E.M., 26-vjeç, nuk arriti...

Policia arreston një 83 vjeçar në Skënderaj

Stacioni Policor Skenderaj është duke realizuar edhe ekzekutimin e urdhëresave të lëshuara nga gjykata. Sot me datë 20.01.2022, rreth orës 14:00, në fshatin Polac-Skenderaj, është...

Lajme të tjera