Bllokohet rruga afër spitalit nga parkimet e gabuara

Zëri qytetar

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Dhjetëra vetura kanë bllokuar rrugën nga Gjimnazi deri tek Spitali.

Siç thonë dëshmitarët, kjo po bëhet për shkak të parkimeve të gabuara nga persona që vijnë t’i marrin fëmijët në shkolla.

Kështu, kolona që po krijohet po e bllokon rrugën që potencialisht mund të përdoret për ndonjë rast emergjent.

Ndryshe, në këtë rrugë janë disa shkolla dhe bëhet tollovi e madhe.

- Reklama -

Të fundit

Lajme të tjera