Banorët e Zhabarit u shashtrisën, menduan se u erdhën UFO-t

Zëri qytetar

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Mërgimtari pranon se parkoi veturën keq: U kërkon falje qytetarëve, por ofendon “Jepi zë”

Sot në mëngjes në adresë të Jepi zë, një qytetar raportoi se një veturë kishte bllokuar rrugën për qarkullimin...

Toka gati ta “përpijë” asfaltin në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, bllokohet një korsi

Një pjesë e rrugës me katër korsi në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, është bllokuar që prej disa ditësh. Arsye për këtë, është...

Banorët e Kçiqit tregojnë pasojat që po sjell gurëthyesi, “masakrohet” rruga e krojet mbesin...

Banorët e Kçiqit nuk po ndalen së raportuari, siç thonë ata, dëmet që po sjell gurëthyesi i vendosur në...

E diela nuk kishte qenë ditë e zakonshme për banorët e fshatit Zhabar të Mitrovicës, pasi ata regjistruan disa drita të çuditshme.

Disa prej këtyre banorëve, që nuk duan të flasin me emra, patën frikë për ndonjë krijesë jashtëtokësore.

Sipas tyre, ato drita kishin formën e pjatave fluturuese, dhe u sollën mbi qiell për disa minuta. Fotografitë e dërguara në “Jepi zë”, siç besojnë ata, e tregojnë një gjë të tillë.

Lidhur me këtë shqetësim, “jepi zë” ka pyetur Policinë e Kosovës për të mësuar nëse banorët kanë paraqitur ndonjë rast. Policia thotë se nuk kanë pasur ndonjë rast të tillë.

Por, për çdo rast, “Jepi zë” mëson se disa banorë natën e mbrëmshme kishin dalur sërish nëpër fshat për të soditur qiellin dhe për të parë nëse po duken akoma ato drita.

Si i komentoni ju, këto brenda dhe pretendime? ?

- Advertisement -

Të fundit

COVID-i s’ka të ndalur në Mitrovicë, 33 raste të reja

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private...

Lajme të tjera