Babushi i VV-së me shtëpi 100 mijë euro e tokë 90 mijë – aksionar në 4 biznese

Zëri qytetar

S’ka ku shkon më keq: Rruga e “Kovaçëve” në Mitrovicë e mbuluar me bërllok

­Problemi i mbeturinave në Mitrovicë vazhdon të jetë një ndër problemet kryesore të qytetit. Shumë rrugë në qendër dhe jo...

Punëtorët e Ujësjellësit “Mitrovica” në hall me pagat e tyre, menaxhmenti i ri po...

Në këtë kohë kur çmimet në vendin tonë po vazhdojnë të rriten, punëtorët e Ujësjellësit "Mitrovica", jo që nuk...

E dhimbshme: Varfëria e madhe në Mitrovicë, bën që fëmiu të shtrihet nga uria...

Një 14-vjeçar ka mbetur pa ndjenja para pak minutash në Mitrovicë. Nga fotografitë e dërguara nga një lexues në "Jepi...

Bankat torturojnë pensionistët: Që prej 4 ditësh mungojnë paratë në bankomate

Me datën 15 të muajit dalin paratë e pensioneve, rrjedhimisht shkaktohet radhe e gjatë tek bankomatet.   Mirëpo, kësaj here jo...

Skandaloze: Pas prerjes, sot po nxirren me rrënjë drunjtë shumëvjeçar për t’u liruar parkingjet

Drunjtë shumëvjeçarë në qendër të Mitrovicës ishin shkurtuar ditë më parë, por vetëm prerja e tyre nuk kishte mjaftuar. Si...

Drejtori i ri i Inspektoratit të Komunës së Mitrovicës, Fidan Ademi, ka deklaruar pasurinë në Agjencinë Kundër Korrupsionit.


Ai ka thënë se ka një shtëpi të prindit në vlerë 100 mijë euro dhe tokë, po ashtu të prindit, në vlerë prej 90 mijë eurove, shkruan “Jepi zë”.

Sipas dokumenteve të deklarimit, Ademi ka një veturë që është në emër të gruas dhe ka vlerë vetëm 6 mijë euro.

Por, çka bie në sy, është se Ademi ka aksione në katër kompani. Në njërën ka 100% të aksioneve, në një 66%, në një 45% dhe në një tjetër 50%. Vlera e tërësishme e këtyre aksioneve është 21500 euro.

Të fundit

Tërheqja e mjeteve nga Trusti sot shqyrtohet në Komisionin për Buxhet

Projektligji për Trustin do të trajtohet sot në Komisionin për Buxhet, Punë dhe Transfere. Projektligji për plotësimin dhe ndryshimin e Ligjit për fondet pensionale të...

Lajme të tjera