Askush nuk është varfëruar duke dhuruar!

Zëri qytetar

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Nxënësit e shkollës së Edukimit Qytetar nga Shkolla e Mesme e Lartë e Mjekësisë “Dr. Xheladin Deda”, organizojnë aktivitetin e radhës.

Të rinjtë sfidojnë njëri tjetrin duke u nominuar në aktivitetin e tyre “Askush nuk është varfëruar duke dhuruar”, për grumbullimin e ushqimeve dhe të mirave materiale për familjet në nevojë të qytetit të Mitrovicës, në marketet e qytetit: BAMEX, Emona Center dhe QTA.

Ky aktivitet organizohet në kuadër të projektit “Dream Big”, financuar nga GCERF dhe ka për qëllim rritjen e angazhimit të të rinjëve në komunitet dhe fuqizimin e vullnetarizmit.

- Advertisement -

Të fundit

Jasharaj do ta padis Qeverinë, paralajmëron edhe greva nga mësimdhënësit

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBASHK), pritet të dorëzojë shumë shpejtë dy padi ndaj Ministrisë së Financave dhe asaj të Arsimit. Kryetari...

Lajme të tjera