Arrin në Kosovë njeriu që udhëhoqi bombardimin ndaj Serbisë, viziton ushtrinë

Zëri qytetar

“A guxon ky në Finlandë kështu?”, qytetari i reagon mërgimtarit që parkoi në rrugë...

Një qytetar mitrovicas është irrituar me një mërgimtar nga Finlanda, i cili kishte bllokuar tërësisht rrugën në qendër të...

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Para pak minutash ka arritur në Kosovë gjenerali amerikan dhe miku i madh i shqiptarëve, Wesley Clark, i cili direkt vizitoi ushtrinë e Kosovës.

Gjeneral Clark është pritur në Ministrinë e Mbrojtjes nga Ministri Armend Mehaj, ku më pas kanë vizituar FSK-në.

Gjatë vizitës në Kosovë, Clark do të ketë takime edhe me Ministren e Punëve të Jashtme Donika Gërvalla-Shwarz dhe me kryeministrin Albin Kurti.

Ai po ashtu do të takohet edhe me presidenten Vjosa Osmani dhe kreparlamentarin Glauk Konjufca.

- Reklama -

Të fundit

Lajme të tjera