Aksident i rëndë në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, 4 persona përfundojnë në spital

Publikuar më:

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur rreth orës 14:00 në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë.

Sipas Policisë, në aksidentin në Nadakovc, janë lënduar 4 persona, shkruan “Jepi zë”.

Lajmin e ka konfirmuar për “Jepi zë”, zëdhënësi Avni Zahiti.

“Një aksident trafiku me të lënduar ka ndodhur rreth orës 14:00, në rrugën nacionale Mitrovicë-Prishtinë, segmenti rrugor fshati Nadakovc, dy vetura të përfshira, si pasojë e aksidentit katër(4) persona kanë kërkuar tretman mjekësor”, ka thënë Zahiti.

Duhet theksuar se ditët e fundit ishin të zeza për Mitrovicën dhe rrethinën, ku vdiq një person dhe shumë të tjerë u lënduan në aksidente.

JU REKOMANDOJMË