Agim Bahtiri bën drejtorë njerëzit e PDK-së, NISMA-s e LDK-së

Zëri qytetar

“A guxon ky në Finlandë kështu?”, qytetari i reagon mërgimtarit që parkoi në rrugë...

Një qytetar mitrovicas është irrituar me një mërgimtar nga Finlanda, i cili kishte bllokuar tërësisht rrugën në qendër të...

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Çështja e zgjedhjes drejtorëve të shkollave në Mitrovicë, ka qenë tema kryesore e dy ditëve të fundit në Mitrovicë.

Fillimisht u raportua se drejtori Ismet Ferizi do të shkarkohej për shkak se kryetari Bahtiri ishte i pakënaqur me emrat e të propozuarve për drejtorë në shkolla, shkruan Jepi zë.

Sot në një postim nga kryetari i komunës, ai ka sqaruar se shkarkimin e ka bërë për shkak se drejtori Ferizi, gjithmonë sipas Bahtirit, në një takim ishte shprehur se nuk do të lejonte punësimin e personave me shami.

Për ta dëshmuar këtë, siç potencon Bahtiri, sot ka nënshkruar emrat e personave të propozuar për drejtorë nga komisioni vlerësues, të cilat edhe i ka publikuar në faqen e tij në facebook.

Drejtor është zgjedhur Luan Mehmeti nga PDK, Mustafë Haziri nga NISMA dhe Enis Kelmendi nga LDK.

Luan Mehmeti është zgjedhur drejtor në shkollën “Migjeni” dhe njihet si mësimdhënës edhe nga e kaluara.

Mustafë Haziri, i cili nga PDK kishte kaluar në NISMA ku edhe ishte shpërblyer me pozitën e anëtarit në Këshillin Drejtues në UMIB, dhe tani para përfundimit të mandatit në Universitet, merr një tjetër pozitë si drejtor i shkollës “Anton Zako Çajupi”.


Enis Kelmendi si pjesë LDK ka qenë drejtor në shkollën Bedri Gjinaj, ndërsa tani është rizgjedhur sërish.

Poashtu si drejtorë janë zgjedhur edhe Sami Rama në shkollën “Arkitet Sinani” dhe Ismajl Hajdari në shkollën “Xhevat Jusufi” në Bare.


 

- Reklama -

Të fundit

Lajme të tjera