Zyrtare: Vendos Ministria, e diela bëhet ditë pune në Mitrovicë

Zëri qytetar

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Pasi janë bërë thuajse 2 vjet që e diela në Mitrovicë është pushim, nga kjo javë ajo do të jetë zyrtarisht ditë pune.


Kështu ka konfirmuar Ministria e Pushtetit Lokal, e cila ministri u pyet nga organet komunale për ligjshmërinë e vendimit të nxjerrë nga Kuvendi Komuna.

“Jepi zë” ka siguruar dokumentin ku konfirmuar se Ministria ka thënë se vendimi i nxjerrë nga Kuvendi është i ligjshëm dhe e diela do të jetë ditë pune.

Sipas dokumentit, vendimi është në përputhje me të gjitha ligjet në fuqi, duke i dhënë të drejtë opozitës që rrëzoi vendimin e zyrës së kryetarit Agim Bahtiri.

Sidoqoftë, për këtë çështje u përplasën mjaft shumë pozita dhe opozita, e madje Bahtiri tha se “koalicioni PDK-LDK” po ua shkelin të drejtat punëtorëve për një interes të vogël.

- Advertisement -

Të fundit

Jasharaj do ta padis Qeverinë, paralajmëron edhe greva nga mësimdhënësit

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBASHK), pritet të dorëzojë shumë shpejtë dy padi ndaj Ministrisë së Financave dhe asaj të Arsimit. Kryetari...

Lajme të tjera