Zvicra po kërkon vullnetarë për ta provuar një burg para se të hapet

Zëri qytetar

“A guxon ky në Finlandë kështu?”, qytetari i reagon mërgimtarit që parkoi në rrugë...

Një qytetar mitrovicas është irrituar me një mërgimtar nga Finlanda, i cili kishte bllokuar tërësisht rrugën në qendër të...

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Nëse dëshironi të provoni se si do të jetë të shkosh në burg – Cyrihu po kërkon vullnetarë për të provuar një burg të ri, para se ai të hapet në të vërtetë.


Objekti i ri do të merret me ata që janë në paraburgim, shkruajnë mediat zvicerane, përcjell albinfo.ch.

Megjithëse disa qindra kanë thënë tashmë se do ta provojnë, menaxherët e burgjeve duan një raport realist të moshave dhe gjinisë.

Përvoja do të jetë e vërtetë për jetën sa të jetë e mundur, megjithëse vullnetarët nuk do të duhet t’i nënshtrohen një kërkimi të plotë të trupit.

Nëse përvoja provon shumë, do të rregullohet një fjalë e sigurt, në mënyrë që njerëzit të mund të largohen nëse kanë nevojë.

Testi do të jetë në mars të vitit të ardhshëm.

- Reklama -

Të fundit

Lajme të tjera